Povezane vesti

Češki predsednik: Ukrajina može u NATO i ako ne povrati teritorije od Rusije

Češki predsednik: Ukrajina može u NATO i ako ne povrati teritorije od Rusije

Politika 19.08.2024
Predsedik Češke Petr Pavel izjavio je danas da bi Ukrajina mogla da uđe u NATO čak i dok deo njene teritorije okupira Rusija i da za to već postoji presedan pošto je svojevremeno Zapadna Nemačka primljena u zapadni vojni savez. „Mislim da puna… »
NATO strahuje od Putina? Ukrajina prvo mora da okupira teritoriju

NATO strahuje od Putina? Ukrajina prvo mora da okupira teritoriju

B92 19.08.2024
Ulazak Ukrajine u NATO ne bi trebalo da zavisi od toga da li ta zemlja u potpunosti kontroliše celu svoju teritoriju, izjavio je danas predsednik Češke Petr Pavel. "Smatram da puna obnova kontrole nad celom teritorijom nije neophodan uslov za… »
Predsednik Češke: Članstvo Ukrajine u NATO moguće uz privremenu okupaciju dela teritorije

Predsednik Češke: Članstvo Ukrajine u NATO moguće uz privremenu okupaciju dela teritorije

Telegraf 19.08.2024
Petr Pavel je podsetio da već postoji presedan za takav korak u istoriji - a to je Nemačka, čiji je istočni deo bio pod okupacijom SSSR, a zapadni u NATO. Ulazak Ukrajine u NATO ne bi trebalo da zavisi od toga da li ta zemlja u potpunosti kontroliše… »
Češki predsednik: Ukrajina može u NATO i ako ne povrati teritorije od Rusije

Češki predsednik: Ukrajina može u NATO i ako ne povrati teritorije od Rusije

Vesti online 19.08.2024
Predsedik Češke Petr Pavel izjavio je danas da bi Ukrajina mogla da uđe u NATO čak i dok deo njene teritorije okupira Rusija i da za to već postoji presedan pošto je svojevremeno Zapadna Nemačka primljena u zapadni vojni savez. – Mislim da puna… »
Češki predsednik smatra da Ukrajina može u NATO i ako ne povrati deo teritorije od Rusije

Češki predsednik smatra da Ukrajina može u NATO i ako ne povrati deo teritorije od Rusije

Novi magazin 19.08.2024
Predsedik Češke Petr Pavel izjavio je danas da bi Ukrajina mogla da uđe u NATO čak i dok deo njene teritorije okupira Rusija i da za to već postoji presedan pošto je svojevremeno Zapadna Nemačka primljena u zapadni vojni savez. "Mislim da puna… »
Češki predsednik smatra da Ukrajina može u NATO i ako ne povrati deo teritorije od Rusije

Češki predsednik smatra da Ukrajina može u NATO i ako ne povrati deo teritorije od Rusije

N1 Info 19.08.2024
Podeli : Predsedik Češke Petr Pavel izjavio je danas da bi Ukrajina mogla da uđe u NATO čak i dok deo njene teritorije okupira Rusija i da za to već postoji presedan pošto je svojevremeno Zapadna Nemačka primljena u zapadni vojni savez. „Mislim… »

Vesti dana »