Povezane vesti

„Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem“: Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

„Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem“: Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

Danas 20.08.2024
„’Imaš lepo telo’, rekao je on. ‘Kakav seks voliš?'“. Kamila Norova, 25-godišnja transrodna žena, vidno je uznemirena dok govori o tome kako su je maltretirali i seksualno napastvovali dok je bila u pritvoru u Uzbekistanu, zemlji u… »
"Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem": Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

"Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem": Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

NIN 20.08.2024
"'Imaš lepo telo', rekao je on. 'Kakav seks voliš?'". Kamila Norova, 25-godišnja transrodna žena, vidno je uznemirena dok govori o tome kako su je maltretirali i seksualno napastvovali dok je bila u pritvoru u Uzbekistanu, zemlji u Centralnoj Aziji i… »
„Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem“: Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

„Skinuli su me golu, ispipali me i pretili silovanjem“: Tortura transrodne žene u policijskom pritvoru

Radio 021 20.08.2024
Kamila Norova je govorila ekskluzivno za BBC na uzbekistanskom kako bi opisala poniženje i fizičko i emotivno zlostavljanje koje je pretrpele pošto ju je privela policija u Taškentu. Bila je više od 20 dana u zatvoru pod optužbama za koje smatra da… »

Vesti dana »