Povezane vesti

Bezbednosni stručnjak o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Kao autokrate iz vremena Hladnog rata

Bezbednosni stručnjak o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Kao autokrate iz vremena Hladnog rata

Glas Amerike pre 22 dana
BEOGRAD — Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin izjavio je u utorak da je u vreme dok je bio ministar policije i direktor Bezbednosno-informativne agencije (BIA) „po zakonu i savesti pravio spiskove onih koji nisu dobrodošli u Srbiju“… »
„BIA nije izuzeta od Ustava i zakona“: Da li je Vulin zloupotrebio službeni položaj pravljenjem spiskova

„BIA nije izuzeta od Ustava i zakona“: Da li je Vulin zloupotrebio službeni položaj pravljenjem spiskova

N1 Info pre 21 dana
Da spiskovi nepoželjnih postoje bilo je jasno odavno. Juče su to potvrdili ministar policije i predsednik Srbije. Danas potpredsednik Vlade i nekadašnji ministar policije i direktor BIA priznaje da ih je lično sastvljao i dostavljao nadležnim… »
Vulin: Spiskove sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA

Vulin: Spiskove sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA

Politika pre 21 dana
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin reagovao je na hajku koja se povela protiv predsednika Aleksandra Vučića, zato što je hrvatska pevačica Severina zadržana na srpskoj granici. "Sav ološ koji misli da Srbi nemaju ni državu, ni… »
FBD o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Jedna od najvećih bruka srpske policije

FBD o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Jedna od najvećih bruka srpske policije

Novi magazin pre 21 dana
Forum za bezbednost i demokratiju (FBD) je danas pozdravio najave vrha vlasti da će se raskinuti sa praksom vođenja spiskova osoba s "verbalnim deliktima" na osnovu koje su, kako su ukazali, mnogi, uključujući i građane Srbije "bili podvrgavani… »
FBD o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Jedna od najvećih bruka srpske policije

FBD o Vulinovim spiskovima nepoželjnih: Jedna od najvećih bruka srpske policije

Beta pre 21 dana
Forum za bezbednost i demokratiju (FBD) je danas pozdravio najave vrha vlasti da će se raskinuti sa praksom vođenja spiskova osoba s "verbalnim deliktima" na osnovu koje su, kako su ukazali, mnogi, uključujući i građane Srbije "bili podvrgavani… »
„Vulina izjava o spiskovima je veoma skandalozna, to je protivustavni akt i zloupotreba položaja Srbije“

„Vulina izjava o spiskovima je veoma skandalozna, to je protivustavni akt i zloupotreba položaja Srbije“

Nova pre 21 dana
: Stručnjaci su kao skandaloznu ocenili izjavu potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vulin da je kao ministar unutrašnjih poslova i direktor Bezbednosno-informativne agencije Srbije pravio spiskove onih kojima ne treba da bude dozvoljen ulazak u… »
Tajna nije, u Srbiji postoje verbalni delikt i crne liste

Tajna nije, u Srbiji postoje verbalni delikt i crne liste

Slobodna Evropa pre 21 dana
Ono o čemu se spekulisalo, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić je potvrdio – u Srbiji postoji spisak "nepoželjnih", odnosno građana susednih i drugih država koji nisu po meri vlasti zbog svojih političkih stavova. Priznanje je usledilo… »
Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

N1 Info pre 21 dana
Pukovnica Ministarstva unutrašnjih poslova u penziji Slavica Radovanović izjavila je da je spisak osoba kojima ne treba dozvoliti ulazak u Srbiju, po kome je na hrvatsko-srpskoj granici više sati zadržana pevačica Severina Vučković, "jedan potpuno… »
Slavica Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Slavica Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Danas pre 21 dana
Pukovnica Ministarstva unutrašnjih poslova u penziji Slavica Radovanović izjavila je danas da je spisak osoba kojima ne treba dozvoliti ulazak u Srbiju, po kome je na hrvatsko-srpskoj granici više sati zadržana pevačica Severina Vučković, „jedan… »
Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Nova pre 21 dana
: Pukovnica Ministarstva unutrašnjih poslova u penziji Slavica Radovanović izjavila je danas da je spisak osoba kojima ne treba dozvoliti ulazak u Srbiju, po kome je na hrvatsko-srpskoj granici više sati zadržana pevačica Severina Vučković, "jedan… »
Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Radovanović: Vulinov spisak osoba nepoželjnih da uđu u Srbiju je potpuno nezakonit

Novi magazin pre 21 dana
Pukovnica Ministarstva unutrašnjih poslova u penziji Slavica Radovanović izjavila je danas da je spisak osoba kojima ne treba dozvoliti ulazak u Srbiju, po kome je na hrvatsko-srpskoj granici više sati zadržana pevačica Severina Vučković, "jedan… »
Vulin: Postoji popis ljudi koji su zbog verbalnog delikta nepoželjni u Srbiji

Vulin: Postoji popis ljudi koji su zbog verbalnog delikta nepoželjni u Srbiji

Al Jazeera pre 21 dana
Vulin je u izjavi medijima priznao da je kao ministar unutrašnjih poslova i direktor BIA-e izrađivao liste ljudi kojima ne bi trebao biti dopušten ulazak u Srbiju. Potpredsjednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin priznao je da postoji popis ljudi koji nisu… »
Vulin: Spiskove onih koji nisu dobrodošli u Srbiju sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA

Vulin: Spiskove onih koji nisu dobrodošli u Srbiju sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA

B92 pre 21 dana
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin izjavio je danas da je kao ministar policije i direktor BIA po zakonu i savesti pravio spiskove onih koji nisu dobrodošli u Srbiju, dodajući da žali što im se nije više posvetio. "Spiskove sam pravio ja… »
PSG: Vulin još jednom pokazao da je nedostojan bilo koje funkcije

PSG: Vulin još jednom pokazao da je nedostojan bilo koje funkcije

Novi magazin pre 21 dana
Pokret slobodnih građana (PSG) saopštio je danas da smatra da je potpredsedenik Vlade Srbije Aleksandar Vulin priznanjem da je kao ministar unutrašnjih poslova i direktor Bezbednosno informativne agencije (BIA) pravio spiskove osoba koje granična… »
Analitičari za Insajder o spiskovima nepoželjnih: Vulin izjavom krši Ustav, posledice po građane Srbije i odnose u regionu

Analitičari za Insajder o spiskovima nepoželjnih: Vulin izjavom krši Ustav, posledice po građane Srbije i odnose u regionu

Insajder pre 21 dana
Potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vulin obelodanio je da je kao ministar policije i direktor BIA - "po zakonu i savesti“ - pravio spiskove onih koji nisu dobrodošli u Srbiju, uz napomenu da žali što im se nije više posvetio. Za analitičare… »
Potpredsednik Vlade Vulin: Spiskove sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA, po zakonu i po savesti

Potpredsednik Vlade Vulin: Spiskove sam pravio ja kao ministar policije i direktor BIA, po zakonu i po savesti

Kurir pre 21 dana
Žalim što im se nisam više posvetio, jer vidim koliko ološa je nepravedno zaboravljeno. Aleksandar Vučić o tome nije bio pitan niti je trebalo da bude a Mnogi su pokušavali tajno da dođu do njega kog su javno pljuvali. "Sav ološ koji misli da… »
Rodoljub Šabić: Postojanje Vulinovih spiskova je sramota za Srbiju

Rodoljub Šabić: Postojanje Vulinovih spiskova je sramota za Srbiju

Vreme pre 21 dana
Postoji samo jedan način da se strancu zabrani ulazak u zemlju na ispravan način, a to je postojanje bezbednosne procedure, odnosno utvrđivanje činjenica da neka ličnost predstavlja neprihvatljiv bezbednosni rizik za Srbiju. Ako su estradne pevačice… »
Vučić o Severini: Spiskovi će biti ukinuti, moramo mnogo da se razlikujemo od Hrvatske

Vučić o Severini: Spiskovi će biti ukinuti, moramo mnogo da se razlikujemo od Hrvatske

Beta pre 21 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da će spiskovi, na osnovu kojih je srpska policija zadržala hrvatsku pevačicu Severinu Vučković na granici, verovatno biti ukinuti u naredna dva-tri dana. "To je od ranije, neki su pravili neke… »
Šabić o zadržavanju Severine: Ako je ulazak estradne umetnice u Srbiju bezbednosni rizik, situacija je dramatična

Šabić o zadržavanju Severine: Ako je ulazak estradne umetnice u Srbiju bezbednosni rizik, situacija je dramatična

Danas pre 22 dana
Advokat Rodoljub Šabić, govoreći o zadržavanju hrvatske pevačice Severine na granici, kaže da je to „bizaran potez čiji glavni efekat će biti dalje urušavanje slike o Srbiji u očima međunarodne zajednice“. Ministar unutrašnjih poslova… »
Severina kao žrtva političkih spiskova: Ko odlučuje ko sme u Srbiju?

Severina kao žrtva političkih spiskova: Ko odlučuje ko sme u Srbiju?

Danas pre 22 dana
Nakon onemogućenog ulaska u Srbiju hrvatskoj pevačici Severini Vučković, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić je izjavio da će ukinuti sve spiskove kontrole građana kada su verbalni delikti u pitanju. Međutim, kod nas ne postoji verbalni… »

Vesti dana »