Povezane vesti

Krivična prijava zbog izvođenja pjesme ‘Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo’ u Splitu

Krivična prijava zbog izvođenja pjesme ‘Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo’ u Splitu

Al Jazeera pre 16 dana
Jedno udruženje ratnih veterana iz Hrvatske podnijelo je krivičnu prijavu protiv organizatora koncerta Bijelog dugmeta u Splitu zbog izvođenja pjesme u kojoj spominju Jugoslaviju. Udruženje traži da se pjevač benda Alen Islamović proglasi… »
Bes u Hrvatskoj posle nastupa Bijelog dugmeta: Traže zabranu ulaska Alenu Islamoviću zbog zastave i pesme o Jugoslaviji

Bes u Hrvatskoj posle nastupa Bijelog dugmeta: Traže zabranu ulaska Alenu Islamoviću zbog zastave i pesme o Jugoslaviji

Euronews pre 16 dana
Jedno udruženje hrvatskih veterana, učesnika ratova devedesetih godina, podnelo je krivičnu prijavu protiv organizatora koncerta Bijelog dugmeta u Splitu, a traže i da se pevač Alen Islamović proglasi nepoželjnom osobom u Hrvatskoj. Ovaj koncert… »
"Ovo je otvorena pretnja": Oglasio se hrvatski političar o napadima na Alena Islamovića nakon koncerta u Splitu

"Ovo je otvorena pretnja": Oglasio se hrvatski političar o napadima na Alena Islamovića nakon koncerta u Splitu

Blic pre 16 dana
Jugoslovenska grupa "Bijelo dugme" održala je koncert u Splitu nakon čega je udruženje zagrebački dragovoljci "branitelji Vukovara", desničarska i nacionalisticka organizacija, kako pišu hrvatski mediji, predala zahtev da se Alen Islamović proglasi… »
"Skupljam psovke ako se nešto, ne daj Bože, desi": Alen Islamović dobija pretnje jer je pevao "Jugoslavijo, na noge"

"Skupljam psovke ako se nešto, ne daj Bože, desi": Alen Islamović dobija pretnje jer je pevao "Jugoslavijo, na noge"

Mondo pre 16 dana
Bura oko izbora pesme na koncertu benda Bijelo dugme ne prestaje, pevač ponovo reagovao. Bend Bijelo Dugme održao je koncert u Splitu, na kojem je bilo preko 10.000 ljudi, a na društvenim mrežama su krenuli da se dele snimci na kojem se čuje kako… »
"Pretnje prelaze svaki ukus ljudskosti" Oglasio se Alen Islamović nakon incidenta u Hrvatskoj: Napali su pogrešnu kuću

"Pretnje prelaze svaki ukus ljudskosti" Oglasio se Alen Islamović nakon incidenta u Hrvatskoj: Napali su pogrešnu kuću

Dnevnik pre 16 dana
Alen Islamović je održao koncert sa grupom Bijelo dugme u Splitu a prilikom izvođenja pesme "Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo" digao je publiku na noge, ali i Zadrugu zarebačkih dragovoljnih branitelja Vukovara koji su podneli prijavu protiv… »
Posle koncerta u Splitu, Alen Islamović dobija jezive pretnje: "Unosi se nemir u moju porodicu"

Posle koncerta u Splitu, Alen Islamović dobija jezive pretnje: "Unosi se nemir u moju porodicu"

B92 pre 16 dana
Nakon što je Alen Islamović sa grupom Bijelo dugme na koncertu u Splitu otpevao pesmu "Pljuni i zapevaj moja Jugoslavijo" dok ga je i publika pratila, Udruženje zagrebačkih dobrovoljaca branitelja Vukovara podnelo je prijavu protiv organizatora. Oni… »
Hrvatski političar o napadima na Alena islamovića: "Ovo je otvorena pretnja, dosta je bilo tih vaših..."

Hrvatski političar o napadima na Alena islamovića: "Ovo je otvorena pretnja, dosta je bilo tih vaših..."

Telegraf pre 16 dana
Preporučujemo. Ranko Ostojić, saborski zastupnik SDP-a dao je svoj komentar na koncert Bijelog dugmeta u Splitu i objavu Domovinskog pokreta Splitsko-dalmatinske županije u kojoj su tražili da proteraju pevača Alena Islamovića iz Hrvatske. Naime… »
Islamović: Ja sam samo radnik pjevač u firmi Bijelo dugme, koje je vlasnik Goran Bregović

Islamović: Ja sam samo radnik pjevač u firmi Bijelo dugme, koje je vlasnik Goran Bregović

SEEbiz pre 16 dana
ZAGREB - Nakon što je na koncertu u Splitu Alen Islamović s grupom Bijelo dugme otpjevao pjesmu Pljuni i zapjevaj, moja Jugoslavijo, Udruga zagrebački dragovoljci branitelji Vukovara podnijela je prijavu protiv organizatora te traži da se Islamović… »
"Ne dao Bog da se nešto desi": Alen Islamović progovorio o pretnjama koje dobija posle "Pljuni i zapevaj"

"Ne dao Bog da se nešto desi": Alen Islamović progovorio o pretnjama koje dobija posle "Pljuni i zapevaj"

Telegraf pre 16 dana
Preporučujemo. Alen Islamović je održao koncert sa grupom Bijelo dugme u Splitu a prilikom izvođenja pesme "Pljuni i zapjevaj moja Jugoslavijo" digao je publiku na noge, ali i Zadrugu zarebačkih dragovoljnih branitelja Vukovara koji su podneli… »

Vesti dana »