Povezane vesti

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

BBC News pre 17 dana
Iako napisane na samom početku 20. veka, njene priče bi se danas mogle svrstati u kvir književnost, literaturu koja se bavi LGBT+ temama i motivima. „I mi smo se morale rastati! I rastale smo se!... „I, eno, opet se pri rastanku grlimo i ljubimo… »
LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

Južne vesti pre 18 dana
„I mi smo se morale rastati! I rastale smo se!... „I, eno, opet se pri rastanku grlimo i ljubimo kao do tad, samo šta ja jasno osećam kako to činim preko jedne provale", kaže junakinja priče Utisci života, pošto ju je žena koju voli napustila… »
LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

Radio 021 pre 18 dana
Iako napisane na samom početku 20. veka, njene priče bi se danas mogle svrstati u kvir književnost, literaturu koja se bavi LGBT+ temama i motivima. „I mi smo se morale rastati! I rastale smo se!... „I, eno, opet se pri rastanku grlimo i ljubimo… »
LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

Danas pre 18 dana
„I mi smo se morale rastati! I rastale smo se!… „I, eno, opet se pri rastanku grlimo i ljubimo kao do tad, samo šta ja jasno osećam kako to činim preko jedne provale“, kaže junakinja priče Utisci života, pošto ju je žena koju voli… »
LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

LGBT i Srbija: Leposava Mijušković, zaboravljena književnica koja je pisala o ljubavi dve žene

NIN pre 18 dana
"I mi smo se morale rastati! I rastale smo se!... "I, eno, opet se pri rastanku grlimo i ljubimo kao do tad, samo šta ja jasno osećam kako to činim preko jedne provale", kaže junakinja priče Utisci života, pošto ju je žena koju voli napustila da… »

Vesti dana »