Povezane vesti

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Južne vesti pre 15 dana
Arhiv Jugoslavije Fotografije ubijenih vojnika na komemoraciji 1987. godine „Čuo sam rafalnu pucnjavu. Mislio sam da sanjam. „Onda je otvorio vrata spavaone, uključio svetlo i počeo da puca", seća se Riza Džakli, svedok, ali i jedan od… »
Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

BBC News pre 15 dana
Noć u kasarni u Paraćinu, kada je Aziz Keljmendi ubio četvoricu i ranio petoricu vojnika, zauvek je promenila živote mnogih. „Čuo sam rafalnu pucnjavu. Mislio sam da sanjam. „Onda je otvorio vrata spavaone, uključio svetlo i počeo da puca"… »
Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Danas pre 15 dana
„Čuo sam rafalnu pucnjavu. Mislio sam da sanjam. „Onda je otvorio vrata spavaone, uključio svetlo i počeo da puca“, seća se Riza Džakli, svedok, ali i jedan od okrivljenih za saučesništvo u „Paraćinskom masakru“. U kasarni „Branko… »
Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Radio 021 pre 15 dana
Noć u kasarni u Paraćinu, kada je Aziz Keljmendi ubio četvoricu i ranio petoricu vojnika, zauvek je promenila živote mnogih. „Čuo sam rafalnu pucnjavu. Mislio sam da sanjam. „Onda je otvorio vrata spavaone, uključio svetlo i počeo da puca"… »
Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

Kako su pucnji Aziza Keljmendija uticali na sudbinu SFRJ

NIN pre 15 dana
"Čuo sam rafalnu pucnjavu. Mislio sam da sanjam. "Onda je otvorio vrata spavaone, uključio svetlo i počeo da puca", seća se Riza Džakli, svedok, ali i jedan od okrivljenih za saučesništvo u "Paraćinskom masakru". U kasarni "Branko Krsmanović", u… »

Vesti dana »