Povezane vesti

„Za mene si od prvog susreta bio legenda, i ostaćeš legenda za vijek i vjekov“: Rambo Amadeus uputio poslednji pozdrav…

„Za mene si od prvog susreta bio legenda, i ostaćeš legenda za vijek i vjekov“: Rambo Amadeus uputio poslednji pozdrav…

Danas pre 14 dana
Bora Đorđević, frontmen grupe Riblja Čorba i jedna od najvećih figura u istoriji domaćeg rokenrola, preminuo je danas od posledica upale pluća. Imao je 71 godinu. Mnogi muzičari i poznate ličnosti iz Srbije i regiona odali su poštu slavnom… »
"Mazila sam ga po licu i kosi" Borina nekadašnja komšinica iz Čačka prisetila ga se iz dečačkih dana: Bio je zlatno…

"Mazila sam ga po licu i kosi" Borina nekadašnja komšinica iz Čačka prisetila ga se iz dečačkih dana: Bio je zlatno…

Kurir pre 14 dana
Bora Đorđević, koji je preminuo jutros u četiri sata u bolnici u Ljubljani, rođen je u Čačku, gradu u kojem je odrastao. Njegovi nekadašnji sugrađani sa velikom tugom su primili vest da čuveni roker nije uspeo da dobije bitku s teškom upalom… »
Bora čorba odbio da trg u Čačku nosi njegovo ime: Ovo je razlog odluke koju je doneo prošle godine

Bora čorba odbio da trg u Čačku nosi njegovo ime: Ovo je razlog odluke koju je doneo prošle godine

Kurir pre 14 dana
Prilikom posete i nastupa u Čačku u martu prošle godine, u rodnom gradu rok legende Bore Đorđevića, koji je preminuo danas u Ljubljani, pokrenuta je inicijativa da se jedan trg u Gradskom parku nazove njegovim imenom. Inače, taj park se nalazi… »
(VIDEO) Jedna od poslednjih pesama Bore Čorbe: Moje telo pošaljite u Čačak, u Ljubljani ostavite srce

(VIDEO) Jedna od poslednjih pesama Bore Čorbe: Moje telo pošaljite u Čačak, u Ljubljani ostavite srce

N1 Info pre 14 dana
Borisav Bora Đorđević, napisao je brojne pesme, ali "Dve gitare" otkriva da je tokom duge bolesti razmišljao o svojoj smrti. U martu prošle godine Bora Đorđević je održao koncert u svom rodnom Čačku kada se publici i obratio recitujući ovu… »
(Video) Veliki narodnjački hitovi koje je pisao Bora čorba Bilo mu „truba da potpisuje narodnjake”, a neki hitovi ušli…

(Video) Veliki narodnjački hitovi koje je pisao Bora čorba Bilo mu „truba da potpisuje narodnjake”, a neki hitovi ušli…

Dnevnik pre 14 dana
Bora Đorđević preminuo je u Sloveniji u bolnici od posledica opstruktivne bolesti pluća. Kao frontmen "Riblje Čorbe", postao je simbol rokenrol pobune, autentičnosti i neustrašivosti. Kroz stihove na maestralan način izražavao je svoj stav o svim… »
„U bolnici u Ljubljani nemaju za mene lek“: Nova pesma Bore Čorbe zbog koje svi plaču, a otkriva njegovu poslednju želju

„U bolnici u Ljubljani nemaju za mene lek“: Nova pesma Bore Čorbe zbog koje svi plaču, a otkriva njegovu poslednju želju

Nova pre 14 dana
: Bora Đorđević, frontmen grupe "Riblja Čorba" poslednje dane života proveo je u Kliničko-bolničkom centru u Ljubljani, gde je hospitalizovan nakon teške upale pluća, a poslednja pesma koju je podelio s publikom kao da upravo o tome govori… »
Preminuo Bora Đorđević u 72. godini

Preminuo Bora Đorđević u 72. godini

RTK pre 14 dana
Legendarni srpski muzičar Borisav Bora Đorđević preminuo je u 72. godini, potvrđeno je Tanjugu u njegovom bendu „Riblja čorba“. Borisav Bora Đorđević (1952) bio je rok pesnik, pevač i glavni autor rok grupe Riblja čorba, sa kojom je snimio… »
„Napustio nas je čovek koji je uvek slušao isključivo samo svoje srce“: Žika Milenković o Bori Čorbi

„Napustio nas je čovek koji je uvek slušao isključivo samo svoje srce“: Žika Milenković o Bori Čorbi

N1 Info pre 14 dana
Legendarni roker i frontmen grupe "Riblja čorba" Bora Đorđević preminuo je u bolnici u Ljubljani u 72. godini. Muzičar Žika Milenković, član grupe „Bajaga i Instruktori“ i frontmen „Baba“, kaže da nas je „napustio čovek koji je uvek… »
Bora čorba je napisao jedan od najvećih čolinih hitova: Malo ko zna da iza stihova ove pesme stoji čuveni roker

Bora čorba je napisao jedan od najvećih čolinih hitova: Malo ko zna da iza stihova ove pesme stoji čuveni roker

Blic pre 14 dana
Bora Đorđević umro je u 71. godini života u kliničkom centru u Ljubljani, a iza sebe je ostavio brojne hitove. Bora Đorđević, kao frontmen rok grupe "Riblja čorba" otpevao je neke od naših najlepših pesama, a pored toga on je napisao hitove… »
Preminuo Bora Đorđević

Preminuo Bora Đorđević

Stav.life pre 14 dana
Legendarni srpski muzičar Borisav Bora Đorđević preminuo je u 72. godini, objavio je na Fejsbuk profilu bend „Riblja čorba“. „Sa tugom i žalošću obaveštavamo vas da nas je napustio naš prijatelj i brat, Borisav Bora Đorđević. Počivaj u… »
Bora Đorđević je izdvojio samo jednu svoju pesmu kao svoju najbolju

Bora Đorđević je izdvojio samo jednu svoju pesmu kao svoju najbolju

City magazine pre 14 dana
Preminuo je Bora Đorđević. Bio je jedna od najvećih rok zvezda Balkana. Od njegovih brojnih pesama, uvek je izdvajao jednu, posebnu. Pogledaj dom svoj anđele, je pesma sa kojom je Riblja čorba završavala svoje koncerte. Reč je o pesmi koja se… »
"Ode još jedna legenda..." Gale Kerber potrešen smrću Bore Čorbe: Ovog jutra loše vesti...

"Ode još jedna legenda..." Gale Kerber potrešen smrću Bore Čorbe: Ovog jutra loše vesti...

Kurir pre 14 dana
Gale Kerber potresen je smrću frontmena "Riblje čorbe" Bore Đorđevića, koji je preminuo u 72. godini u Kliničko-bolničkom centru u Ljubljani. - Kako mogu da budem. Ovog jutra loše vesti. Uh... Veliki lik, veliki roker, veliki borac, dobar drug… »
Bora otkrio "najveću mrlju" u karijeri! Zvezdaš sam od malena, teško mi je palo...

Bora otkrio "najveću mrlju" u karijeri! Zvezdaš sam od malena, teško mi je palo...

Mondo pre 14 dana
Čuveni Bora Đorđević ispričao je šta smatra najvećom greškom u bogatoj muzičkoj karijeri. Legendarni srpski muzičar Bora Đorđević preminuo je nakon teške bolesti, a od jednog od najpoznatijih rokera sa ovih prostora opraštaju se i… »
Srbija tuguje: Preminuo Bora Đorđević

Srbija tuguje: Preminuo Bora Đorđević

Pravda pre 14 dana
Rok muzičar, pevač i tekstopisac, Bora Đorđević, preminuo je u 72. godini. Ostaće upamćen kao jedan od najplodonosnijih stvaralaca rok muzike i tvorac nekih od najvećih hitova na ovim prostorima, poput „Lutka sa naslovne strane“, „Dobro… »
"Je...e se fudbaleri, stručni štabu...": Bora je otpevao i gubitničku pesmu, a, nažalost, stihovi žive i danas

"Je...e se fudbaleri, stručni štabu...": Bora je otpevao i gubitničku pesmu, a, nažalost, stihovi žive i danas

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni pevač i frontmen grupe "Riblja čorba", Bora Đorđević preminuo je u 72. godini nakon veoma teške bolesti. On je tokom života ostao zapamćen kao jedan od najvećih pevača, ali i najvećih navijača Zvezde, kao i ljubitelj… »
Zvezda se oprostila od Bore Čorbe uz stihove njegove čuvene pesme: "Nećemo im verovati i ponosni bićemo..."

Zvezda se oprostila od Bore Čorbe uz stihove njegove čuvene pesme: "Nećemo im verovati i ponosni bićemo..."

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni roker Bora Đorđević, koji je tokom života ostao poznat i po nadimku " Bora Čorba" zbog svog benda " Riblja čorba", preminuo je u 72. godini nakon bolesti. On je takođe bio poznat i kao veliki navijač Zvezde, te se klub… »
Bora i u Bariju navijao za Zvezdu! Njegove reči svi pamte: "Štrajkovaćemo žeđu!"

Bora i u Bariju navijao za Zvezdu! Njegove reči svi pamte: "Štrajkovaćemo žeđu!"

Mondo pre 14 dana
Čuvena izjava Bore Đorđevića pred finale KEŠ između Crvene zvezde i Olimpik Marseja. Preminuo je Bora Đorđević - legendarni srpski i jugoslovenski muzičar, kultna ličnost domaće rok scene, veliki navijač Crvene zvezde i prateći vokal… »
“Ne veruj im, sine, i ponosan budi”: Bora je za Delije napisao i otpevao pesme koje će zauvek živeti na Severu

“Ne veruj im, sine, i ponosan budi”: Bora je za Delije napisao i otpevao pesme koje će zauvek živeti na Severu

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni roker Srbije i regiona Bora Đorđević umro je u 72. godini, ali iza sebe je ostavio veliku zaostavštinu, a ostao je i poznat kao veliki navijač Crvene zvezde. Za navijače crveno-belih je napisao veliki broj pesama, a neke… »
Partizanov gest za divljenje: Crno-beli se u velikom stilu oprostili od večitog rivala Bore Čorbe

Partizanov gest za divljenje: Crno-beli se u velikom stilu oprostili od večitog rivala Bore Čorbe

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Fudbalski klub Partizan je uradio nešto što pokazuje veličinu organizacije i ljudi u njemu, poslali su poslednji pozdrav legendarnom rokeru Bori Đorđeviću. On je umro u 72. godini od teške bolesti pluća, ali zauvek će ostati… »
Bora je bio veliki Delija, ali je ulepšao himnu Partizana: “To mi je jedina mrlja u karijeri”

Bora je bio veliki Delija, ali je ulepšao himnu Partizana: “To mi je jedina mrlja u karijeri”

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni Bora Đorđević je umro danas u 72. godini, a zauvek će se pamtiti koliko je veliki navijač Crvene zvezde. Međutim, ono što nije poznato preterano jeste da je on otpevao jedan deo himne navijača Partizana. Naime, veliki… »
“Štrajkovaćemo žeđu!”: Legendarni intervju Bore Čorbe kad je bodrio Zvezdu u Bariju

“Štrajkovaćemo žeđu!”: Legendarni intervju Bore Čorbe kad je bodrio Zvezdu u Bariju

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni pevač Bora Đorđević, poznatiji kao Bora Čorba, umro je u bolnici nakon teške bolesti pluća, ali svi će pamtiti brojne njegove legendarne pesme i izjave. Inače, Bora je bio veliki navijač Crvene zvezde, što nikada nije… »

Vesti dana »