Povezane vesti

Borin drug otkrio kako je nastala "Dva dinara druže" Zbog nje nije mogao da zadrži suze, sjurio se do toaleta u Šumatovcu...

Borin drug otkrio kako je nastala "Dva dinara druže" Zbog nje nije mogao da zadrži suze, sjurio se do toaleta u Šumatovcu...

Kurir pre 14 dana
Umro je jedan od naznačajnijih rokenrol muzičara našeg vremena Borisav Đorđević, svima nama poznat kao Bora Čorba. Na prostorima bivše Jugoslavije ostavio je veliki trag na javnoj sceni, kao rok muzičar i pesnik, objavio je više od 30 albuma… »
Bajaga: Napustio nas je veliki pesnik, muzičar i moj prijatelj

Bajaga: Napustio nas je veliki pesnik, muzičar i moj prijatelj

Politika pre 14 dana
Muzičar Bora Đorđević preminuo je danas u 72. godini u bolnici u Ljubljani. Tim povodom oglasio se i njegov prijatelj i kolega Momčilo Bajagić Bajaga. “Jutros sam čuo da nas je napustio Bora Đorđević, veliki pesnik, muzičar i moj prijatelj… »
Hitno se traži prevoz do Čačka za Borinog druga iz detinjstva: "Zajedno su odrasli, ne bi podneo da se ne oprosti od njega"

Hitno se traži prevoz do Čačka za Borinog druga iz detinjstva: "Zajedno su odrasli, ne bi podneo da se ne oprosti od njega"

Kurir pre 13 dana
Ceo region je pogođen vestima da je rano jutros u Sloveniji preminuo čuveni muzičar Borisav Đorđević poznatiji kao Bora Čorba. Ova vest je potresla brojne njegove fanove kojih ima širom sveta. Međutim, ovaj vrsni umetnik imao je i brojne… »
"Sa velikom tugom primio sam tužnu vest da si otišao dragi prijatelju i veliki pesniče": Emotivan Lečićev oproštaj od…

"Sa velikom tugom primio sam tužnu vest da si otišao dragi prijatelju i veliki pesniče": Emotivan Lečićev oproštaj od…

Kurir pre 14 dana
Ceo region rano jutros potresla je vest da je preminuo veliki muzičar Borisav Đorđević poznat kao Bora Čorba. On se prethodnih dana u bolnici u Ljubljani borio sa jakom upalom pluća, ali je bitku izgubio. Od čuvenog Bore oprostili su se brojni… »
Zadnji i najtužniji voz za Čačak Bora Đorđević biće sahranjen u subotu u svom rodnom gradu, komemoracija za rok velikana…

Zadnji i najtužniji voz za Čačak Bora Đorđević biće sahranjen u subotu u svom rodnom gradu, komemoracija za rok velikana…

Dnevnik pre 14 dana
Čačak: Velikan balkanske rok scene, Borisav Đorđević biće sahranjen u subotu u svom rodnom Čačku, po svojoj želji. - Sahrana će se obaviti na Gradskom groblju, a u petak će biti održana komemoracija u Domu kulture. Takođe povodom njegove… »
Blažević: Đorđevićeve antologijske pesme su njegov poklon i za naredne generacije

Blažević: Đorđevićeve antologijske pesme su njegov poklon i za naredne generacije

Politika pre 14 dana
Zaostavština Bore Đorđevića u stihovima je neverovatna, a broj antologijskih pesama je njegov poklon i za naredne generacije, rekao je Tan‌jugu Igor Blažević, poznatiji kao Prljavi inspektor Blaža povodom smrti rok pesnika, kant autora i… »
"Ma, ti nemaš pojma!" Kako je Bora Đorđević odbrusio Egonu Savinu zbog naziva "Riblja čorba"

"Ma, ti nemaš pojma!" Kako je Bora Đorđević odbrusio Egonu Savinu zbog naziva "Riblja čorba"

Večernje novosti pre 14 dana
MADA je danima život Bore Đorđevića visio o koncu, oni koji su ga voleli do poslednjeg momenta nadali su se da će dobiti i ovu bitku. Zato je jutrošnja vest zatekla sve nespremne, a kakvu je prazninu ostavio za sobom vreme će tek pokazati. Retki su… »
Bajaga se oglasio povodom Borine smrti: "Ostavio je veliki trag..." FOTO

Bajaga se oglasio povodom Borine smrti: "Ostavio je veliki trag..." FOTO

B92 pre 14 dana
Bajaga se biranim rečima oprostio od Bore: "Ostavio je veliki trag, svima će nam nedostajati" Momčilo Bajagić Bajaga oglasio se na Fejsbuku, na stranici Bajage i instruktora povodom smrti Bore Đorđevića. "Jutros sam čuo da nas je napustio Bora… »
Posvetio mu ove jake reči: Oglasio se Aca Lukas nakon smrti Bore Čorbe, folker neutešan i slomljen

Posvetio mu ove jake reči: Oglasio se Aca Lukas nakon smrti Bore Čorbe, folker neutešan i slomljen

Mondo pre 14 dana
Frontmen grupe "Riblja čorba" poslednjih dana ležao je u Kliničkom centru u Ljubljani, intubiran, a bitku je nakon 15 dana borbe, nažalost, izgubio. Aleksandar Vuksanović, poznatiji kao Aca Lukas, oglasio se povodom vesti da je preminuo legendarni… »
"Ostao sam bez vernog prijatelja i brata po duši": Željko Samardžić slomljen zbog odlaska Bore Đorđevića

"Ostao sam bez vernog prijatelja i brata po duši": Željko Samardžić slomljen zbog odlaska Bore Đorđevića

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Vest da je umro legendarni rok muzičar, Borisav Bora Đorđević, u 72. godini, slomila je mnoge. Gotovo cela javna scena oglasila se nakon odlaska frontmena grupe "Riblja čorba", a poslednji pozdrav uputio mu je i pevač Željko… »
Čačak dobija ulicu koja će nositi ime Bore Đorđevića: "Njom će koračati nove generacije, učeći njegove pesme"

Čačak dobija ulicu koja će nositi ime Bore Đorđevića: "Njom će koračati nove generacije, učeći njegove pesme"

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Legendarni roker Borisav Bora Đorđević preminuo je u 72. godini, nakon teške borbe sa opakom bolešću. Poslednje dane proveo je u bolnici u Ljubljani, gradu u kom je živeo sa voljenom suprugom Dubravkom. Ovim tužnim povodom oglasio… »
Selaković: Bora Đorđević svojim stvaralaštvom podsećao na sve najvrednije što u životu imamo

Selaković: Bora Đorđević svojim stvaralaštvom podsećao na sve najvrednije što u životu imamo

Politika pre 14 dana
Ministar kulture Nikola Selaković uputio je telegram saučešća povodom smrti Bore Đorđevića, u kome je poručio da nas je ovaj istinski velikan, maestralni pesnik i muzičar podsećao svojim stvaralaštvom na sve najvrednije što u životu imamo kao… »
Bora Đorđević biće sahranjen u rodnom gradu: „Vratićeš se na padine Jelice da ostaneš zauvek u Čačku“

Bora Đorđević biće sahranjen u rodnom gradu: „Vratićeš se na padine Jelice da ostaneš zauvek u Čačku“

Danas pre 14 dana
Gradonačelnik Čačka Milun Todorović potvrdio je da će muzičar Bora Đorđević, koji je danas preminuo u Ljubljani, biti sahranjen u Čačku. On je, kako prenosi Ozonpress, rekao da nas je napustila legenda rokenrol scene Srbije i regiona… »
Bora Đorđević biće sahranjen u Čačku, dobija i ulicu u rodnom gradu

Bora Đorđević biće sahranjen u Čačku, dobija i ulicu u rodnom gradu

Nedeljnik pre 14 dana
Gradonačelik Čačka Milun Todorović potvrdio je da će muzičar Bora Đorđević, koji je danas preminuo u Ljubljani, biti sahranjen u Čačku. On je, kako prenosi Ozonpress, rekao da nas je napustila legenda rokenrol scene Srbije i regiona, maestralni… »
"Bora je uvek ovaj predmet nosio Sa sobom, pamtiću ga po tome": Naša glumica oprostila se od legende: "Odlazi još jedan svet…

"Bora je uvek ovaj predmet nosio Sa sobom, pamtiću ga po tome": Naša glumica oprostila se od legende: "Odlazi još jedan svet…

Blic pre 14 dana
Rok muzičar i pesnik Bora Đorđević, frontmen sastava "Riblja Čorba" preminuo je 71. godini. Tim povodom oglasila se glumica Ivana Mihić, koja je bila bliska prijateljica Bore Đorđevića. "Sa čudesnim Borom sam se poznavala pre svega… »
"Otišao je moj drug": Bajaga neutešan nakon smrti Bore Čorbe: "Nadao sam se da će se izvući..."

"Otišao je moj drug": Bajaga neutešan nakon smrti Bore Čorbe: "Nadao sam se da će se izvući..."

Blic pre 14 dana
Legendarni muzičar Bora Đorđević, poznatiji kao Bora Čorba, preminuo je danas u bolnici u Ljubljani u 71. godini. Ova vest potresla je sve one koji su ga poznavali, voleli njegovu muziku, i odrasli uz grupu "Riblja Čorba", a sada se muzičar… »
Malo ko zna da je sa Tikom bio veliki prijatelj! Ivana Mihić za Kurir o Bori Čorbi: Ode sa njim jedan svet ljudi...

Malo ko zna da je sa Tikom bio veliki prijatelj! Ivana Mihić za Kurir o Bori Čorbi: Ode sa njim jedan svet ljudi...

Kurir pre 14 dana
Rok muzičar, pesnik i tekstopisac Borisav Bora Đorđević preminuo je danas u 72. godini. Od njega se opraštaju mnoge javne ličnosti, a za Kurir je o svom velikom prijatelju progovorila glumica Ivana Mihić. - Sa čudesnim Borom sam se poznavala pre… »
"Znali smo da je bolestan" Bajagu slomila vest o smrti prijatelja, za Kurir progovorio o Bori Čorbi "Nadao sam se da će..."

"Znali smo da je bolestan" Bajagu slomila vest o smrti prijatelja, za Kurir progovorio o Bori Čorbi "Nadao sam se da će..."

Kurir pre 14 dana
Rok muzičar, pesnik i tekstopisac Borisav Bora Đorđević preminuo je danas u 72. godini. Od njega se opraštaju mnoge javne ličnosti, a za Kurir je o svom velikom prijatelju sa suzama u očima govori Momčilo Bajagić Bajaga. - Jutros kad sam čuo tu… »
Bajaga o smrti Bore Đorđevića: „Uvek je uspevao da se izvuče…“

Bajaga o smrti Bore Đorđevića: „Uvek je uspevao da se izvuče…“

Danas pre 14 dana
Momčilo Bajagić Bajaga oglasio se povodom smrti svog velikog prijatelja Bore Đorđevića. „Jutros sam čuo da nas je napustio Bora Đorđević, veliki pesnik, muzičar i moj prijatelj. Bora je više puta bio u sličnim situacijama u poslednje vreme… »
Oglasio se menadžer bore čorbe: Evo šta je rekao za "Novosti" o smrti legendarnog rokera

Oglasio se menadžer bore čorbe: Evo šta je rekao za "Novosti" o smrti legendarnog rokera

Večernje novosti pre 14 dana
OPROŠTAJ od legendarnog rokera. Foto: Novosti Rok muzičar i pesnik Borisav Bora Đorđević, koji je rano jutros preminuo, u 72. godini, u Kliničko-bolničkom centru u Ljubljani, posle teške borbe sa hronično opstruktivnom bolešću pluća (HOBP)… »
"Ostavio je veliki trag...": Bajaga se oglasio povodom smrti Bore Đorđevića

"Ostavio je veliki trag...": Bajaga se oglasio povodom smrti Bore Đorđevića

Telegraf pre 14 dana
Preporučujemo. Momčilo Bajagić Bajaga oglasio se na Fejsbuk stranici Bajage i Instruktora povodom smrti Bore Đorđevića. "Jutros sam čuo da nas je napustio Bora Đorđević, veliki pesnik, muzičar i moj prijatelj. Bora je više puta bio u sličnim… »
Legende nikada ne umiru pa će i naš Bora svojim nasleđem živeti večno: Ministar kulture Nikola Selaković o čuvenom rok…

Legende nikada ne umiru pa će i naš Bora svojim nasleđem živeti večno: Ministar kulture Nikola Selaković o čuvenom rok…

Kurir pre 14 dana
Rok muzičar, pevač i tekstopisac Borisav Bora Đorđević preminuo je danas u 72. godini. Od njega se opraštaju mnoge javne ličnosti, a telegram saučešća je uputio ministar kulture Nikola Selaković. "Sa neopisivom tugom i bolom u srcu primio sam… »

Vesti dana »