Povezane vesti

Sećanje na Radu Đuričin: „Najveća nada mi je da moji unuci i njihovi vršnjaci budu pošteđeni naših loših…

Sećanje na Radu Đuričin: „Najveća nada mi je da moji unuci i njihovi vršnjaci budu pošteđeni naših loših…

NIN pre 14 dana
Jedna od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih glumica Radojka Rada Đuričin preminula je danas u 91. godini, saopštilo je Jugoslovensko dramsko pozorište, čija je dugogodišnja članica bila. U znak sećanja na veliku glumicu NIN se seća njenog… »
Težak dan za Srbiju, još jedna smrt: Preminula glumica Rada Đuričin

Težak dan za Srbiju, još jedna smrt: Preminula glumica Rada Đuričin

Story pre 14 dana
Preminula Rada Đuričin, jedna od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih glumica i dugogodišnja članica Jugoslovenskog dramskog pozorišta, napustila nas je danas u Beogradu, potvrdilo je njeno matično pozorište. Glumu je diplomirala 1958, a… »
Umrla glumica Rada Đuričin

Umrla glumica Rada Đuričin

Nova pre 14 dana
: Dramska umetnica Rada Đuričin preminula je danas u 91. godini u Beogradu. Rođena je 31. maja 1934. u Vršcu. Roditelji – otac Marinko, pravoslavni sveštenik, i majka Marinka, dali su joj ime Radojka. Imala je mlađu sestru Nadeždu. Diplomirala je… »
"Plejadi večnih u "Selu gori" danas na nebu se pridružila i predivna Rada Đuričnin": Radoš Bajić o čuvenoj Živki i…

"Plejadi večnih u "Selu gori" danas na nebu se pridružila i predivna Rada Đuričnin": Radoš Bajić o čuvenoj Živki i…

Kurir pre 14 dana
U Beogradu je danas preminula Rada Đuričin, jedna od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih glumica i dugogodišnja članica ansambla Jugoslovenskog dramskog pozorišta (JDP). Jednu od poslednjih uloga ostvarila je u seriji "Selo gori, a bala se… »
Uvek je bila radoznala, vesela i iskreno je volela život: Vjera Mujović o Radi Đuričin

Uvek je bila radoznala, vesela i iskreno je volela život: Vjera Mujović o Radi Đuričin

Nova pre 14 dana
: Ona je bila moj veliki, najbolji prijatelj, rekla je za Novu. rs. glumica Vjera Mujović povodom smrti Rade Đuričin sa kojom je igrala tri duodrame. Radojka Rada Đuričin, jedna od najznačajnijih jugoslovenskih i srpskih glumica, dugogodišnja… »
Rada Đuričin bila je jedna od naših najstarijih glumica: Njena koleginica proglašena je za 5. na svetu, a i dalje neumorno…

Rada Đuričin bila je jedna od naših najstarijih glumica: Njena koleginica proglašena je za 5. na svetu, a i dalje neumorno…

Kurir pre 14 dana
Legendarna glumica Rada Đuričin, koja nas je oduševljavala godinama, preminula je danas u 91. godini, saopštilo je njeno matično Jugoslovensko dramsko pozorište. Dramska umetnica neće počivati u Aleji zaslužnih građana, po svojoj želji, već u… »
Voja Brajović za Danas: Rada Đuričin je moja najtrajnija veza na sceni i velika dama

Voja Brajović za Danas: Rada Đuričin je moja najtrajnija veza na sceni i velika dama

Danas pre 14 dana
– Rada Đuričić je sigurno moja najtrajnija veza na sceni – s njom sam odigrao preko hiljadu predstava na sceni Jugoslovenskog dramskog pozorišta, zapravo, izbrojao sam hiljadu i sto, u kojima smo bili neposredni partneri. Tolike godine, tolika… »
Poznato mesto gde će biti sahranjena Rada Đuričin

Poznato mesto gde će biti sahranjena Rada Đuričin

Nova pre 14 dana
: Rada Đuričin, proslavljena srpska glumica umrla je u 91. godini, a na večni počinak biće ispraćena u rodnom Vršcu. Tužnu vest saopštilo je Jugoslovensko dramsko pozorište. – Danas je u Beogradu preminula Rada Đuričin, jedna od… »
Ovo su poslednje slike Rade Đuričin viđene u javnosti: Nastale pre oko godinu dana, uslikala je poznata dama

Ovo su poslednje slike Rade Đuričin viđene u javnosti: Nastale pre oko godinu dana, uslikala je poznata dama

Telegraf pre 14 dana
Proslavljena srpska glumica, Rada Đuričin, preminula je u 91. godini, a na večni počinak biće ispraćena u rodnom Vršcu. Tužnu vest saopštilo je Jugoslovensko dramsko pozorište, zvaničnom objavom: - Danas je u Beogradu preminula Rada Đuričin… »

Vesti dana »