Povezane vesti

Peče deda, pečem ja - pekli smo obadva: Podloženi kazani za rakiju širom Zapadne Srbije, Stefan je ovaj u Srba sveti zanat…

Peče deda, pečem ja - pekli smo obadva: Podloženi kazani za rakiju širom Zapadne Srbije, Stefan je ovaj u Srba sveti zanat…

RINA pre 9 dana
Peče deda, pečem ja - pekli smo obadva: Podloženi kazani za rakiju širom Zapadne Srbije, Stefan je ovaj u Srba sveti zanat naučio od svog dede i sada i sam ume da napravi ljutu prepečenicu (FOTO) Čačak – Jesen je ono doba godine kada se većina… »
Podloženi kazani za rakiju širom Srbije! Stefan je ovaj zanat naučio od svog dede: Sada i sam ume da napravi ljutu…

Podloženi kazani za rakiju širom Srbije! Stefan je ovaj zanat naučio od svog dede: Sada i sam ume da napravi ljutu…

Blic pre 9 dana
Jesen je ono doba godine kada se većina voća i povrća na seoskim imanjima širom Srbije uveliko obrala i prodala, a za vredne domaćine dolazi vreme odmora. Ipak, mnogi od njih i danas su verni srpskoj tradiciji, pa od viška voća prave nadaleko… »
Stefan peče ljutu prepečenicu na starinski način! "Vesela mašina" još uvek ide moravskim sokacima (Foto)

Stefan peče ljutu prepečenicu na starinski način! "Vesela mašina" još uvek ide moravskim sokacima (Foto)

Mondo pre 9 dana
Stefan Pantelić, koji poslednje dve i po decenije poslednje letnje dane, ali i noći, provodi pored te vesele mašine, pomaže dedi i uči ovaj sveti zanat. Jesen je ono doba godine kada se većina voća i povrća na seoskim imanjima širom Srbije… »

Vesti dana »