Povezane vesti
"Tuga koja traje ceo život": Komemorativna akademija povodom 80 godina od gašenja nacističkog logora u Nišu
Večernje novosti 12.09.2024
POVODOM 80 godina od gašenja nacističkog logora na Crvenom krstu u Nišu, održana je komemorativna akademija pod nazivom "Tuga koja traje ceo život" i položeni venci u spomen i čast žrtvama logora. Foto: Nportal/Wikipedia Tačno osamdeset godina je prošlo… »
Sećanje na stradanje u Crvenom krstu: 80 godina od streljanja poslednjih logoraša
Glas juga 12.09.2024
Logor Crveni krst u Nišu rasformiran je 14. septembra 1944. godine, kada su streljani i poslednji logoraši, ukupnoW njih 37. „Prema kazivanjima preživelih logoraša, 14. septembra su izdvojili njih 97, a 60 njih koji su bili u samicama i vidno iscrpljeni… »
Obeležena 80. godišnjica od streljanja poslednjih 37 zatvorenika u logoru na Crvenom krstu
Gradski portal 018 12.09.2024
Danas je održana komemorativna akademija povodom 80. godišnjice streljanja poslednjih 37 zatvorenika i raspuštanja zloglasnog nacističkog logora. Položeni su venci baš na mestu stradanja poslednjih logoraša, a pomen je služio arhiepiskop i mitropolit… »
Vesti dana »
Vremenska prognoza za Srbiju: promenljivo oblačno, vetrovito, sa toplijim periodom i najavom hladnog talasa
Naslovi.ai pre 1 satjoš 23 povezane
Ministarka energetike u Abu Dabiju razgovarala o NIS-u sa kompanijom ADNOC
Nedeljnik pre 57 minutajoš 20 povezanih
Tema jutra: Pozivanje ministra na imunitet pauzira postupak - samo pomilovanje predsednika ga zaustavlja
N1 Info pre 2 satajoš 10 povezanih
Press: Marihuana u Konjuhu je državni posao - da nije tako, provladini tabloidi bi pisali o tome
N1 Info pre 3 satajoš 4 povezane
Produžen rok za podnošenje prijava: Službe u Leskovcu rade i tokom vikenda
Glas juga pre 3 satajoš 17 povezanih



