Povezane vesti

Beloruski aktivista predao predsedniku Srbije apel javnih ličnosti da bude oslobođen

Beloruski aktivista predao predsedniku Srbije apel javnih ličnosti da bude oslobođen

Slobodna Evropa pre 3 dana
Beloruski opozicioni aktivista Andrej Gnjot predao je u ponedeljak kabinetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića apel više od 780 svetskih i srpskih stvaralaca, umetnika i intelektualaca koji traže da on ne bude izručen Minsku, te da bude oslobođen… »
„Moj glas je trenutno tih i niko me ne sluša“: Gnjot Predsedništvu predao apel intelektualaca da ne bude izručen

„Moj glas je trenutno tih i niko me ne sluša“: Gnjot Predsedništvu predao apel intelektualaca da ne bude izručen

N1 Info pre 2 dana
Beloruski aktivista Andrej Gnjot, koji se u Srbiji nalazi u kućnom pritvoru, predao je kabinetu predsednika Srbije apel koji je potpisalo preko 780 domaćih i stranih umetnika, intelektualaca. U njemu se traži da Gnjot ne bude izručen Minsku. Gnjot… »
Stotine javnih ličnosti pozvali vlasti Srbije da Bjelorusiji ne izruči Gnjota

Stotine javnih ličnosti pozvali vlasti Srbije da Bjelorusiji ne izruči Gnjota

Al Jazeera pre 3 dana
Bjeloruski novinar i opozicioni politički aktivista Andrej Gnjot predao je Predsjedništvu Srbije pismo koje je potpisalo 780 javnih ličnosti iz svijeta i Srbije, a kojim se traži njegovo oslobađanje. Predaja pisma dolazi nakon što je Apelacioni sud… »
Beloruski aktivista predao Vučiću apel javnih ličnosti da bude oslobođen

Beloruski aktivista predao Vučiću apel javnih ličnosti da bude oslobođen

Glas Amerike pre 3 dana
BEOGRAD — Andrej Gnjot predao je u ponedeljak kabinetu predsednika Srbije Aleksandra Vučića otvoreno pismo u kojem oko 780 umetnika i intelektualaca iz zemlje i sveta traži da se aktivista ne izruči Belorusiji i da bude pušten iz kućnog pritvora… »
Aktivista Gnjot predao kabinetu predsednika Srbije apel umetnika da ne bude izručen Belorusiji

Aktivista Gnjot predao kabinetu predsednika Srbije apel umetnika da ne bude izručen Belorusiji

Radio sto plus pre 3 dana
Gnjot je rekao da je apel potpisalo više od 700 ljudi “čiji glasovi se čuju širom sveta”. “Preko 700 jako važnih ljudi je potpisalo apel i njihovi galsovi se čuju širom sveta. Moj glas je trenuto tih, i mene niko ne sluša, ali se nadam da… »

Vesti dana »