Povezane vesti

FOTO: Aktivisti "Kreni-promeni" na mašinama u dva sela ostavili poruku "Nećete kopati"

FOTO: Aktivisti "Kreni-promeni" na mašinama u dva sela ostavili poruku "Nećete kopati"

Radio 021 pre 1 sat
Članovi niškog tima pokreta "Kreni-Promeni" su danas u selima Bancarevo i Gornja Studena na mašinama ostavili poruku - "Nećete kopati". Kako je naveo ovaj pokret, u tim mestima se "sprovode istraživanja za rudnik bakra i srebra". Pokret je u… »
Narodna poslanica Jelena Milošević obišla Studenu kod Niša gde su počela bušenja

Narodna poslanica Jelena Milošević obišla Studenu kod Niša gde su počela bušenja

Rešetka pre 1 sat
Narodna poslanica Stranke slobode i pravde (SSP) iz Niša Jelena Milošević upozorila je danas da se istražne bušotine na Suvoj planini, između sela Gornja Studena i Bancarevo, obavljaju u blizini izvorišta vode „Studena“ koje je strateški… »
Milošević: Još u julu sam ukazala na problem Studeni gde su sada bušotine i odakle se vodom snabdeva 100.000 ljudi!

Milošević: Još u julu sam ukazala na problem Studeni gde su sada bušotine i odakle se vodom snabdeva 100.000 ljudi!

Jugmedia pre 2 sata
Još u julu uputila sam zahtev za informacijama od javnog značaja ministarki rudarstva i energetike Dubravki Handanović, a koji se tiče dozvola za istražne radnje na teritoriji Nišavskog okruga. Usledila je salva uvreda putem medija i odgovor da mogu… »
Jelena Milošević u Studeni kod Niša, gde su počela bušenja

Jelena Milošević u Studeni kod Niša, gde su počela bušenja

Jug press pre 3 sata
NIŠ Još u julu uputila sam zahtev za informacijama od javnog značaja ministarki rudarstva i energetike Dubravki Handanović, a koji se tiče dozvola za istražne radnje na teritoriji Nišavskog okruga. Usledila je salva uvreda putem medija i odgovor da… »
Milošević (SSP): Potraga za bakrom i srebrom u blizini strateški važnog izvorišta vode za Niš

Milošević (SSP): Potraga za bakrom i srebrom u blizini strateški važnog izvorišta vode za Niš

Radio sto plus pre 3 sata
Ona je istakla da je reč o izvorištu koje kvalitetnom pijaćom vodom snabdeva skoro 100.000 stanovnika Niša. “Istražne radnje na potezu Gornja Studena – Bancarevo, kod izvorišta ‘Studena’ ističu 8. decembra ove godine, a za grad Niš je od… »
Pokret Kreni – Promeni pokrenuo peticiju za zaštitu životne sredine kod Niša

Pokret Kreni – Promeni pokrenuo peticiju za zaštitu životne sredine kod Niša

Glas juga pre 11 sati
Prema informacijama iz peticije, australijska kompanija Apollo Mineral Limited počela je geološka istraživanja u obližnjim selima Gornja Studena i Bancarevo, smeštenim na obroncima Suve planine. Ova istraživanja se vrše u neposrednoj blizini vrela… »

Vesti dana »