Povezane vesti

Novi svetski rekord! Kenijska Atletičarka ušla u istoriju

Novi svetski rekord! Kenijska Atletičarka ušla u istoriju

Večernje novosti pre 15 minuta
Kenijska atletičarka Rut Čepngetič pobedila je danas na maratonu u Čikagu uz novi svetski rekord. FOTO: EPA Čepngetič je trku završila posle dva sata, devet minuta i 56 sekundi. Prethodni svetski rekord držala je Etiopljanka Tigist Asefa sa dva… »
Kenijka Čepngetič u Čikagu postavila novi svetski rekord u maratonu

Kenijka Čepngetič u Čikagu postavila novi svetski rekord u maratonu

Sportski žurnal pre 1 sat
Ove godine vreme je bilo savršeno. Bila sam bolje pripremljena, spremala sam se još od Londona. Ovaj svetski rekord bio mi je u mislima - navela je 30-godišnja Kenijka. Kenijska atletičarka Rut Čepngetič pobedila je na maratonu u Čikagu i postavila… »
Kenijka Rut Čepngetič pobedila na maratonu u Čikagu uz novi svetski rekord

Kenijka Rut Čepngetič pobedila na maratonu u Čikagu uz novi svetski rekord

Radio 021 pre 4 sati
Kenijska atletičarka Rut Čepngetič pobedila je danas na maratonu u Čikagu i postavila novi svetski rekord. Čepngetič je pobedila rezultatom dva sata, devet minuta i 57 sekundi i popravila rekord koji je držala Tigist Asefa iz Etiopije od 2:11,53… »
Oboren svetski rekord i ispisana istorija atletike: Prvi put žena istrčala maraton ispod dva sata i 10 minuta!

Oboren svetski rekord i ispisana istorija atletike: Prvi put žena istrčala maraton ispod dva sata i 10 minuta!

Mondo pre 4 sati
Neverovatan rezultat Kenijke, u znak sećanja na stradalog šampiona! Kenijska atletičarka Rut Čepngetič (30) oborila je u nedelju svetski rekord za skoro dva minuta kada je istrčala maraton u Čikagu u vremenu od dva sata, devet minuta i 56 sekundi… »
Blistavi čikaški het-trik Čepngetič, prve žene brže od 2:10

Blistavi čikaški het-trik Čepngetič, prve žene brže od 2:10

Sport klub pre 4 sati
Rut Čepngetič pobednica je 46. Čikaškog maratona svetskim rekordom - dva časa, devet minuta i 56 sekundi. Rezultat 30-godišnjakinje Kenijke znatno je brži od prethodnog najboljeg planetarnog rezultata (2:11:53) koji je prošle godine postavila… »
Kenijka postavila novi svetski rekord u Čikagu

Kenijka postavila novi svetski rekord u Čikagu

B92 pre 4 sati
Kenijska atletičarka Rut Čepngetič pobedila je na maratonu u Čikagu i postavila novi svetski rekord. Čepngetič je pobedila rezultatom dva sata, devet minuta i 57 sekundi i popravila rekord koji je držala Tigist Asefa iz Etiopije od 2:11,53 sekunde… »
Kenijka Čepngetič pobedila na maratonu u Čikagu i postavila novi svetski rekord

Kenijka Čepngetič pobedila na maratonu u Čikagu i postavila novi svetski rekord

Radio sto plus pre 5 sati
Čepngetič je pobedila rezultatom dva sata, devet minuta i 57 sekundi i popravila rekord koji je držala Tigist Asefa iz Etiopije od 2:11,53 sekunde. “Osećam se sjajno. Veoma sam ponosna na sebe, dobro sam radila za pobedu i svetski rekord. Ostvario… »

Vesti dana »