Povezane vesti
Od leta drvenim monoplanom do Ekspa 2027 – izazovi Muzeja vazduhoplovstva
RTS 16.10.2024
Na današnji dan, 1910. godine, jedan od pionira srpskog vazduhoplovstva Ivan Sarić izveo je u Subotici, let drvenim „monoplanom“ koji je sam konstruisao. Na visini od 30 metara u širokom luku obleteo je konjičko trkalište. O inovacijama u… »
Pre 114 godina prvi let u Subotici, avionom pravljenim i od klavirskih žica, točkova motocikla…
N1 Info 16.10.2024
Na današnji dan, sećamo se ne samo značajnog događaja, kada je pre 114 godina obavljen prvi javni let u Subotici, već i Ivana Sarića - pionira jugoslovenskog vazduhoplovstva, koji je taj avion i konstruisao. Svi znamo za prvo i jedino obaranje… »
Pre 114 godina prvi let u Srbiji, avionom pravljenim i od klavirskih žica, točkova motocikla…
Novi magazin 16.10.2024
Na današnji dan, sećamo se ne samo značajnog događaja u Kraljevini Srbiji, kada je pre 114 godina obavljen prvi javni let, već i Ivana Sarića - pionira jugoslovenskog vazduhoplovstva, koji je taj avion i konstruisao. Svi znamo za prvo i jedino obaranje… »
Vesti dana »
Telekom Srbija: Iz korisničke baze ukraden manji deo podataka korisnika usluge satelitske televizije
Insajder pre 3 satajoš 25 povezanih
Lokalni izbori u Srbiji, 10 novih trka: Ko, gde, kada i kakva je uloga 'fantomskih lista'
BBC News pre 3 satajoš 7 povezanih
Računi za struju najviše oštetili građane: Prava potrošača uglavnom samo na papiru, a najčešće ih krše komunalna preduzeća
N1 Info pre 7 satijoš 2 povezane
Prekid saradnje Srbije sa Evrodžastom: "Na svaki način se otežava da se dođe do visoke korupcije i organizovanih kriminalnih grupa"
N1 Info pre 7 satijoš 2 povezane
Uživo - Broje se mrtvi na Bliskom istoku, traju žestoki napadi: Ubijen najmoćniji Iranac, Tramp besni na NATO
Mondo pre 8 minutajoš 32 povezane



