Povezane vesti
Na današnji dan: Umro Daničić, rođena Pavlović-Barili, osnovan Tanjug, Sadam Husein osuđen na smrt
Radio 021 05.11.2024
Donosimo vam pregled značajnih i zanimljivih istorijskih događaja koji su se dogodili na današnji dan, 5. novembar. 1630 - Mirovnim sporazumom u Madridu završen je englesko-španski rat u kom su Španija i njena saveznica Austrija poražene na moru i kopnu… »
Vremeplov: KPJ odlučila da treba razbiti Kraljevinu Jugoslaviju
RTV 05.11.2024
NOVI SAD - Na današnji dan 1928. godine u Drezdenu je započeo Četvrti kongres Komunističke partije Jugoslavije, na kojem je zaključio da je nastupilo vreme za revolucionarne prevrate u Evropi u okviru kojih treba izvesti balkansku revoluciju i stvoriti… »
Na današnji dan, 5. novembar
B92 05.11.2024
1630 - Mirovnim sporazumom u Madridu završen je englesko-španski rat u kojem su Španija i njena saveznica Austrija poražene na moru i kopnu. Na strani Engleza borili su se Francuzi i Holanđani. 1879 - Umro je Džejms Klark Maksvel (James Clark Maxwell)… »
Vesti dana »

Gore alarmi zbog 4 pojave: Rhmz izdao upozorenje za celu Srbiju za tri dana, sutra najgore!
Blic pre 39 minutajoš 59 povezanih

Protest roditelja zbog novog direktora škole "Pavle Savić" – Ministarstvo osudilo "upad u školu i nasilničko ponašanje"
RTS pre 2 satajoš 31 povezana

Uhapšen napadač, objavljen i snimak: Novi detalji ranjavanja Trampovog saradnika (Video)
Mondo pre 14 minutajoš 24 povezane

Tramp: Šta je to s Rusijom kad dronovima narušava vazdušni prostor Poljske
Beta pre 25 minutajoš 28 povezanih