Povezane vesti
Šah ima novog svjetskog prvaka, najmlađeg u historiji
Al Jazeera 13.12.2024
Gukesh Dommaraju je drugi Indijac, nakon Viswanathana Ananda, koji je osvojio svjetsku titulu. Indijac Gukesh Dommaraju postao je, u 18. godini, najmlađi svjetski prvak u historiji šaha, nakon što je u Singapuru s ukupnih 7,5-6,5 slavio protiv branitelja… »
Gukeš svrgnuo Dinga
Politika 13.12.2024
S 18 godina indijski velemajstor postao najmlađi šampion sveta u istoriji. Indijac Domaradžu Gukeš je u 14. partiji meča za svetskog prvaka u šahu u Singapuru, savladao Kineza Dinga Ližena i svrgnuo ga s trona pošto je konačan rezultat u njihovom… »
Nadmašio je Kasparova: Tinejdžer iz Indije je novi svetski prvak u šahu
Danas 12.12.2024
Indijac Gukeš Domaradžu novi je prvak sveta u šahu, pošto je u poslednjoj 14. partiji neverovatnog meča savladao Kineza Dinga Lirena sa crnim figurama, i na kraju do titule došao ukupnim rezultatom 7.5:6.5. Domaradžu ima 18 godina i sada je nadmašio Rusa… »
Vesti dana »
(Video) Posle oluje dolazi Mbape! Francuz stigao Klosea, nakon dva sata prekida „trikolori“ nadigrali Irak
Dnevnik pre 1 satjoš 55 povezanih
RHMZ upozorava: Grmljavinske oluje i grad mogući u više delova Srbije
Insajder pre 1 satjoš 20 povezanih
Lionel Mesi ispisao istoriju, pa prišao albanskom novinaru koji je provocirao Srbe, evo šta je uradio
Telegraf pre 2 satajoš 15 povezanih





