Povezane vesti
Kako zamrzavanje američke strane pomoći utiče na ceo svet
Glas Amerike 28.01.2025
Vašington — Humanitarni programi koje finansiraju Sjedinjene Države širom sveta počeli su da otpuštaju zaposlene ili da se pripremaju da obustave operacije nakon što je administracija predsednika Donalda Trampa donela odluku bez presedana da zamrzne… »
Rojters: Tramp obustavio isporuke lekova za HIV, malariju i tuberkulozu preko USAID-a
NIN 28.01.2025
Administracija američkog predsednika Donalda Trampa obustavila je isporuke lekova za HIV, malariju i tuberkulozu, kao i medikamenata za bebe u zemljama koje podržava program agencije USAID, pokazuje dopis u koji je Rojters imao uvid. Partneri i firme… »
Trump naredio prekid opskrbe lijekovima protiv HIV-a i malarije siromašnima
Al Jazeera 28.01.2025
Izvođači i partneri koji rade s američkim USAID-om u utorak su počeli primati dopise da odmah prestanu raditi. Trumpova administracija zaustavila je opskrbu životno važnim lijekovima protiv HIV-a, malarije i tuberkuloze u zemljama koje podupire američka… »
Tramp zaustavio snabdevanje lekovima u 23 zemlje! "Ove zalihe održavaju u životu 20 miliona ljudi, to je katastrofa"
Mondo 28.01.2025
Amerika je zaustavila isporuku lekova protiv HIV-a, malarije i tuberkuloze zemljama koje podržava američka agencija za pomoć (USAID). Trampova administracija zaustavila je isporuku životno važnih lekova protiv HIV-a, malarije i tuberkuloze zemljama koje… »
Vesti dana »

'Došao je i taj dan': Tramp odložio susret sa Putinom i uveo sankcije ruskim naftnim gigantima
BBC News pre 1 satjoš 46 povezanih

Klovn iz bele kuće opet laže: "Amerika ima najveći nuklearni arsenal, pa zatim slede Rusija i Kina!"
Pravda pre 1 satjoš 98 povezanih