Povezane vesti
Vojadžer 1 ponovo leti: NASA popravila potisnike na sondi udaljenoj 24 milijarde kilometara
Sputnik 17.05.2025
Inženjeri američke svemirske agencije NASA izveli su neverovatan poduhvat – uspeli su da „ožive“ potisnike na sondi Vojadžer 1, najudaljenijoj letelici od naše planete. Zbog unapređenja antena na Zemlji koje šalju komande Vojadžeru 1 i Vojadžeru 2… »
Pogled u svemir: Vojadžer 1 dobio novu šansu nakon pola veka, potisnici ponovo rade
Radio 021 17.05.2025
Nasina svemirska letelica "Vojadžer 1" nalazi se u svemiru već skoro 50 godina, dok timovi na Zemlji pronalaze načine da održe njegovu zastarelu hardversku opremu u funkciji. U najnovijem pokušaju da se "Vojadžer" održi u životu, inženjeri su uspeli da… »
Posle pola veka u svemiru Vojadžer 1 dobio novu šansu – „oživeli“ potisnici koji nisu radili 20 godina
RTS 17.05.2025
Nasina svemirska letelica „Vojadžer 1“ nalazi se u svemiru već skoro 50 godina, podnoseći surove uslove spoljnog prostora dok timovi na Zemlji pronalaze načine da održe njegovu zastarelu hardversku opremu u funkciji. U najnovijem pokušaju da se… »
Vesti dana »
(Video) Raskrinkana prevara u Kuli, blokaderi lažirali napad Predsednik opštine Miljanić razobličio napadače: Na politiku nasilja građani će staviti tačku u nedelju!
Dnevnik pre 1 satjoš 21 povezana
Broj poginulih u američko-izraelskim napadima na Iran povećao se na 1.937
RTV pre 23 minutajoš 78 povezanih
Lokalni izbori u Srbiji, 10 novih trka: Ko, gde, kada i kakva je uloga 'fantomskih lista'
BBC News pre 13 minutajoš 24 povezane
Stravičan udes na putu Zrenjanin – Beograd: Vozač poginuo na licu mesta
Zrenjaninski pre 3 satajoš 22 povezane
Penjaroja: Nije bitno da li sam prihvaćen, važno je da nam navijači pomognu da pobeđujemo
RTS pre 43 minutajoš 25 povezanih



