Povezane vesti
I ne trepneš, a Rubikova kocka je rešena za 103 milisekunde: Robot oborio rekord
N1 Info 18.05.2025
Tim studenata sa Univerziteta Pardu u Indijani rešio je sklapanje Rubikove kocke brže nego što čovek trepne okom. Ovaj brz robotski sistem nazvan je Purdubik's Cube, a projekat je oborio prethodni rekord i ušao u Ginisovu knjigu rekorda, prenosi RTS… »
I ne trepneš, a Rubikova kocka je rešena za 103 milisekunde, naravno robot je glavni
RTS 18.05.2025
Tim studenata sa Univerziteta Pardu u Indijani rešio je sklapanje Rubikove kocke brže nego što čovek trepne okom. Ovaj brz robotski sistem nazvan je Purdubik's Cube, a projekat je oborio prethodni rekord i ušao u Ginisovu knjigu rekorda. Mašina koja je… »
VIDEO: Studenti napravili robota koji rešava Rubikovu kocku brže od treptaja oka
Radio 021 18.05.2025
Brzi robotski sistem nazvan "Purdubik's Cube" je oborio Ginisov rekord nakon što je složio Rubikovu kocku za 103 milisekunde. Novo vreme je potisnulo prethodni zvanični rekord od 305 milisekundi, koji su postavili inženjeri kompanije "Mitsubishi… »
Vesti dana »
Studenti Pravnog fakulteta obeležili godinu dana od početka blokade ovog fakulteta: Govor ispred Predsedništva, podrška tužiocima
Danas pre 34 minutajoš 1 povezana
Sofronijević: Za legalizaciju od juče prijavljeno više od 45.000 objekata
Danas pre 2 satajoš 1 povezana
Ukida se ovo stajalište u Beogradu Izmene traju sve do februara, evo šta je sa linijama javnog prevoza
Blic pre 34 minutajoš 1 povezana
Pijan udarao sestru u glavu, pa nasrnuo na oca: Užas u Obrenovcu, muškarac (29) uhapšen zbog porodičnog nasilja
Blic pre 3 satajoš 3 povezane




