Povezane vesti
Japanska kompanija ponovo cilja Mesec – novi pokušaj sletanja
Serbian News Media 06.06.2025
Japanska kompanija „iSpace“ u petak će ponovo pokušati sletanje svoje bespilotne letelice na Mesec, dve godine nakon prethodne neuspele misije, u pokušaju da postane prva kompanija van Sjedinjenih Američkih Država koja je uspela da sleti na zemljin… »
Japanska kompanija ponovo pokušava slijetanje na Mjesec
Al Jazeera 06.06.2025
Prije dvije godine, prvi lender kompanije iSpace se srušio na površinu Mjeseca zbog netačnog prepoznavanja visine na kojoj se nalazio. Japanska kompanija iSpace će ponovo pokušati slijetanje svoje bespilotne letjelice na Mjesec, dvije godine nakon… »
Japanska kompanija "iSpace" saopštila da je njen lender na Mesecu "verovatno srušen"
RTV 06.06.2025
TOKIO - Japanska svemirska kompanija "iSpace" saopštila je da se njen najnoviji bespilotni lender, "Resilience", verovatno srušio na površinu Meseca, nakon što je komunikacija sa uređajem izgubljena nekoliko sati pre nego što je planirano sletanje… »
Vesti dana »

Vremenska prognoza: Danas u Srbiji pretežno sunčano sa mestimičnom kišom
Beta pre 4 satijoš 1 povezana

Zapalio se voz na pruzi: Beograd-Šid Vozilo hitno zaustavljeno: Varnice zapalile okolnu travu i rastinje
Blic pre 7 satijoš 2 povezane

Ovaj kraj je riznica srpske hrane i tradicije Plodovi Zapadnog pomoravlja okupili veliki broj posetilaca u Zablaću, manifestacija pokazala da selo ima budućnost
Kurir pre 2 satajoš 2 povezane

Tesan trijumf Laburista u Norveškoj: Stjore na korak od nove manjinske vlade
Danas pre 4 satijoš 1 povezana