Povezane vesti
Rusi razvili sistem koji sprečava sudare aviona s pticama: Pokriva radijus od 10 kilometara, a evo kako radi
Telegraf 25.02.2026
Sistem je već testiran. Ruska državna korporacija Rosteh razvila je automatizovani sistem koji sprečava sudare aviona sa pticama, a koji može da uštedi kompanijama do milijardu dolara godišnje. "Međunarodna organizacija civilnog vazduhoplovstva procenila… »
Rusija razvila sistem protiv sudara aviona sa pticama: ušteda do milijardu dolara godišnje
Politika 25.02.2026
Orni prati 100 ptica istovremeno. Ruska državna korporacija Rosteh razvila je automatizovani sistem koji sprečava sudare aviona sa pticama, a koji može da uštedi avio-kompanijama do milijardu dolara godišnje, saopšteno je iz te korporacije. „Međunarodna… »
Rusija razvila sistem za sprečavanje sudara aviona sa pticama
RTV 25.02.2026
MOSKVA - Ruska državna korporacija Rosteh razvila je automatizovani sistem koji sprečava sudare aviona sa pticama, a koji može da uštedi avio-kompanijama do milijardu dolara godišnje, saopšteno je iz te korporacije. "Međunarodna organizacija civilnog… »
Vesti dana »
U Srbiji danas oblačno sa sunčanim intervalima, u Podunavlju i Pomoravlju vetar
Nova pre 1 satjoš 2 povezane
Da li je EU konačno dobila sagovornika ispred studenata – rektora Đokića?
Danas pre 5 satijoš 2 povezane
Ovo je državljanin Srbije ubijen u Crnoj Gori: "Brate moj, ti mrava nisi zgazio, nikom vodu nisi natrunio..."
Telegraf pre 2 satajoš 3 povezane





