Povezane vesti
Cijene hrane u svibnju stabilne, žitarice i šećer poskupjeli
SEEbiz 05.06.2026
ZAGREB - Svjetske cijene hrane stabilizirale su se u svibnju, nakon vala poskupljenja od početka proljeća, uz jeftinija biljna ulja i poskupljenje žitarica i šećera, izvijestila je Organizacija UN-a za hranu i poljoprivredu (FAO). FAO indeks cijena… »
Svetske cene hrane blizu trogodišnjeg maksimuma: Poskupele žitarice i šećer
B92 05.06.2026
Svetske cene hrane su u maju i dalje blizu trogodišnjeg maksimuma uprkos neznatnom padu, a žitarice i šećer su osetno poskupeli, objavila je danas Organizacija za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih nacija (FAO). FAO indeks cena hrane (FFPI), koji prati… »
Hrana u svetu najskuplja u poslednje tri godine, šećer i pšenica predvode skok cena
Blic 05.06.2026
Cene mesa su porasle za 0,1 odsto, dok su cene mlečnih proizvoda pale za 0,5 odsto na najniži nivo od početka godine. Najveći pad zabeležen je kod biljnih ulja, sa cenama nižim za 4,6 odsto, pre svega zbog jeftinijeg palminog i sojinog ulja Svetske cene… »
Poskupljenje žitarica i šećera podiglo cene hrane širom sveta
Politika 05.06.2026
FAO indeks u maju blago opao, ali rast cena pšenice i šećera i dalje podstiče zabrinutost zbog globalne ponude. Svetske cene hrane su u maju i dalje blizu trogodišnjeg maksimuma uprkos neznatnom padu, a žitarice i šećer su osetno poskupeli, objavila je… »
Vesti dana »
Američki razarač pokvaren u Tihom okeanu: 300 mornara danima bilo bez vode, obroka, toaleta, klime...
Kurir pre 4 satijoš 1 povezana
Emirati odgovorili na eskalaciju u regionu: Obustavljene sve trgovinske i finansijske aktivnosti sa Iranom
Kurir pre 4 satijoš 1 povezana
Sahranjeno petoro planinara iz Bosne i Hercegovine koji su poginuli na Elbrusu, najvišem vrhu Evrope
Danas pre 10 satijoš 1 povezana






