Povezane vesti

Naučnici uzgajaju organoide od ljudskih ćelija

Naučnici uzgajaju organoide od ljudskih ćelija

Radio 021 pre 1 dan
Istraživački centar u Kembridžu će, prema projektu koji je vredan 20 miliona funti (23,4 miliona evra), uzgajati minijaturne ljudske organe za testiranje lekova. Očekuje se da će organoidi i tkiva uzgajana iz ljudskih ćelija dati tačnije rezultate od… »
Naučnici u Kembridžu našli nove metode testiranja lekova

Naučnici u Kembridžu našli nove metode testiranja lekova

Politika pre 13 sati
Minijaturni ljudski organi mogli bi da smanje testiranja na životinjama. Istraživački centar u Kembridžu će, prema projektu koji je vredan 20 miliona funti (23,4 miliona evra), uzgajati minijaturne ljudske organe za testiranje lekova. Do toga dolazi u… »
Naučnici će uzgajati ljudske organe u laboratoriji - zna se i za šta će služiti

Naučnici će uzgajati ljudske organe u laboratoriji - zna se i za šta će služiti

Sputnik pre 14 sati
Istraživački centar u Kembridžu će, prema projektu koji je vredan 20 miliona funti (23,4 miliona evra), uzgajati minijaturne ljudske organe za testiranje lekova. Do toga dolazi u očekivanju da organoidi i tkiva uzgajana iz ljudskih ćelija daju tačnije… »

Vesti dana »