Povezane vesti

Dragan Velikić dobitnik NIN-ove nagrade

Dragan Velikić dobitnik NIN-ove nagrade

Večernje novosti 18.01.2016
Autoru "Islednika" drugi put pripala Ninova nagrada kritike za roman godine: Intimno je uvek adrenalin, nužan da bi se postiglo umetničko visoko Ce. KADA sam knjigu završio i pročitao pre davanja izdavaču, rekao sam sebi: "Islednik" je moj "Lovac u… »
Dragan Velikić po drugi put laureat NIN-ove nagrade

Dragan Velikić po drugi put laureat NIN-ove nagrade

Politika 18.01.2016
Nagrađeni pisac romanom „Islednik” ostvaruje visok umetnički domet, pripovednim postupkom, temom i prepoznatljivim stilom reprezentativnim za savremeni srpski roman, piše u obrazloženju žirija. Dobitnik NIN-ove nagrade kritike za najbolji roman… »
Dobitnik NIN-ove nagrade Dragan Velikić za roman "Islednik"

Dobitnik NIN-ove nagrade Dragan Velikić za roman "Islednik"

Blic 18.01.2016
Dobitnik 62. NIN-ove književne nagrade je Dragan Velikić za roman “Islednik”, saopštio je danas petočlani žiri. Žiri u sastavu Božo Koprivica (predsednik), Mihajlo Pantić, Jasmina Vrbavac, Tamara Krstić i Zoran Paunović danas su odlučili da… »
Draganu Velikiću NIN-ova nagrada za roman godine

Draganu Velikiću NIN-ova nagrada za roman godine

RTS 18.01.2016
Književniku Draganu Velikiću dodeljena je danas NIN-ova nagrada za roman "Islednik" u izdanju "Lagune". Odluku je doneo žiri u sastavu Božo Koprivica (predsednik), Mihajlo Pantić, Jasmina Vrbavac, Tamara Krstić i Zoran Paunović. Prof. dr Pantić… »
Dodela Prestižnog Priznanja: Oni su obeležili NIN-ovu nagradu

Dodela Prestižnog Priznanja: Oni su obeležili NIN-ovu nagradu

Blic 18.01.2016
Žiri će u podne saopštiti ime ovogodišnjeg laureata koji će se pridružiti spisku na kome se nalaze naši najveći pisci. Iz produkcije 2015. godine za nagradu je prijavljeno 178 roman, a žiri je u finale trke uvrstio njih šest; “La Sans… »

Vesti dana »