Povezane vesti

Filip David ne zaboravlja devedesete, a vi?

Filip David ne zaboravlja devedesete, a vi?

Vreme 27.02.2016
Da se od početka 90-ih godina nije slagao sa političkim stavovima i političkim delovanjem Tomislava Nikolića rekao je pred njim u Narodnoj biblioteci, nakon što je primio nagradu za najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji ( Kuća sećanja… »
Vučić: Nikolić tačno odgovorio Filipu Davidu

Vučić: Nikolić tačno odgovorio Filipu Davidu

SEEbiz 27.02.2016
BEOGRAD - Premijer Aleksandar Vučić ocenio je da je Tomislav Nikolić tačno odgovorio piscu Filipu Davidu koji se ogradi od njegovog prisustva tokom dodele nagrade. "Ne znam šta ima on da se ograđuje. To je njegova stvar, imao bih ja tu pitanja, ali… »
Vučić: Ne znam šta Filip David ima da se ograđuje

Vučić: Ne znam šta Filip David ima da se ograđuje

N1 Info 27.02.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da ne zna šta pisac Filip David "ima da se ograđuje" od predsednika Srbije Tomislava Nikolića i dodao da smatra da mu je Nikolić tačno odgovorio. "Ne znam šta ima on da se ograđuje. To je njegova… »
Estetizacija politike

Estetizacija politike

Peščanik 27.02.2016
Filip David, srpski pisac, Jevrejin, primio je nagradu za najbolju knjigu u mreži javnih biblioteka u Srbiji, a na dodeli nagrade bio je prisutan i predsednik Srbije, Tomislav Nikolić. Filip David se u svom govoru na dodeli nagrade ogradio od prisustva… »
Bazdulj: I Nikolić i Filip David su simboli današnje Srbije

Bazdulj: I Nikolić i Filip David su simboli današnje Srbije

N1 Info 27.02.2016
Pisac i novinar Muharem Bazdulj ocenio je, gostujući u Novom danu televizije N1, da za izjavu Filipa Davida o Tomislavu Nikoliću nije bila potrebna hrabrost. Danas nije potrebna hrabrost da se bude dosledan i to nije loše, smatra Bazdulj. Bazdulj je… »
IZJAVE DANA: Na Nikolićevu jednu, Filip David ima bar tri

IZJAVE DANA: Na Nikolićevu jednu, Filip David ima bar tri

BizLife 27.02.2016
Tomislav Nikolić: "Za ono što je pisac Filip David napravio u Narodnoj biblioteci Srbije nije bilo potrebno ni hrabrosti, ni vaspitanja." Filip David: "Ostajem pri onome što sam rekao na svečanosti, jer je politika zagadila sve oblasti našeg života… »
Filip David: Bio sam zatečen Nikolićevim prisustvom Tomislav Nikolić: Nisu mu trebali hrabrost i vaspitanje

Filip David: Bio sam zatečen Nikolićevim prisustvom Tomislav Nikolić: Nisu mu trebali hrabrost i vaspitanje

Danas 26.02.2016
Na proslavi Dana Narodne biblioteke pisac se ogradio od predsednika kao političara Filip David: Bio sam zatečen Nikolićevim prisustvom Tomislav Nikolić: Nisu mu trebali hrabrost i vaspitanje. - Pisac Filip David, čija je knjiga "Kuća zaborava" juče… »
LSV: Gest Filipa Davida je redak primer slobode govora

LSV: Gest Filipa Davida je redak primer slobode govora

Blic 26.02.2016
Liga socijaldemokrata Vojvodine (LSV) podržala je gest književnika Filipa Davida koji se danas u Narodnoj biblioteci ogradio od prisustva predsednika Srbije Tomislava Nikolića i ocenila da je to redak primer slobode govora na domaćoj javnoj sceni… »
DRUGA STRANA Više od netrpeljivosti

DRUGA STRANA Više od netrpeljivosti

Večernje novosti 26.02.2016
Da li su Srbi negde i nekada zaslužili da Filip David ponižava njihovog predsednika? Jesu, za vreme Drugog svetskog rata, kad su od konc-logora sačuvali porodicu David. To se, jednostavno, ne radi, nepristojno je, nije svojstveno kulturnom čoveku, to… »

Vesti dana »