Povezane vesti

Kultura samo kad im dobro dođe

Kultura samo kad im dobro dođe

Slobodna Evropa 03.03.2016
Nakon što je premijer Srbije na Cvetnom trgu u Beogradu otkrio spomenik Borislavu Pekiću, jednom od najznačajnijih srpskih književnika 20. veka, predsednik Političkog saveta Demokratske stranke, Dragoljub Mićunović, ocenio je da je skandalozno to… »
(Po)kleknuli pred Pekićem

(Po)kleknuli pred Pekićem

Kurir 03.03.2016
Na Cvetnom trgu u Beogradu juče je otkriven spomenik piscu Borislavu Pekiću. Jednom od naših najznačajnijih književnika 20. veka i akademiku verovatno ne bi bilo pravo što ga je otkrio Aleksandar Vučić. Za života se Pekić, jedan od osnivača… »
Polemika Zbog Obeležja Pekiću: Mićunović: Dođe mi da ne umrem kad vidim ko može da mi podigne spomenik

Polemika Zbog Obeležja Pekiću: Mićunović: Dođe mi da ne umrem kad vidim ko može da mi podigne spomenik

Blic 02.03.2016
Otkrivanje spomenika književniku Borislavu Pekiću u centru Beograda izazvalo je i žustru polemiku na političkoj sceni Srbije. Funkcioner DS-a Dragoljub Mićunović ističe da je skandalozno to što je spomenik otkrio premijer Aleksandar Vučić, na… »
Mićunović: Naprednjaci sve prisvajaju

Mićunović: Naprednjaci sve prisvajaju

Danas 02.03.2016
Otkrivanje spomenika književniku Borislavu Pekiću najavilo oštru kampanju SNS i DS na Vračaru "Dođe čoveku da ne umre, jer ne zna hoće li ga oni prisvojiti", rekao je Danasu Mićunović, revoltiran postupkom premijera i njegove stranke *U vrhu SNS… »

Vesti dana »