Povezane vesti

Opomena igumana Visokih Dečana: "Dok se mi na KiM borimo za svaku crkvu, u Valjevu..."

Opomena igumana Visokih Dečana: "Dok se mi na KiM borimo za svaku crkvu, u Valjevu..."

Pravda 09.03.2016
DEČANI - Iguman manastira Visoki Dečani Sava Janjić reagovao je zbog potapanja manastira Svetog arhangela Mihaila nedaleko od Valjeva. On je na društvenim mrežama podelio fotografije potopljenog manastira poznatog i kao Valjevska Gračanica. "Ovo je… »
"Gračanica tone, ali se ushodi na nebo"

"Gračanica tone, ali se ushodi na nebo"

Vesti online 09.03.2016
"Ovo je strašna slika koja opominje sve nas, izgled unutrašnjosti valjevske Gračanice danas. Gračanica tone, ali se ushodi na nebo. Većina poslanika u Skupštini opštine Valjevo je izglasala potapanje crkve iz 15. veka. Žalosno, dok se mi ovde na… »
Strašne slike:Gračanica tone, ikone u mulju FOTO

Strašne slike:Gračanica tone, ikone u mulju FOTO

Mondo 09.03.2016
Otac Sava Janjić objavio je fotografiju unutrašnjosti potopljenje Valjevske Gračanice, uz osudu odluke lokalnih vlasti da se potopi ova crkva iz 15. veka. Foto: printscreen/youtube "Ovo je strašna slika koja opominje sve nas - izgled unutrašnjosti… »
Tužna Slika Potopljene Svetinje Otac Sava Janjić: Valjevska Gračanica tone, ali se ushodi na nebo!

Tužna Slika Potopljene Svetinje Otac Sava Janjić: Valjevska Gračanica tone, ali se ushodi na nebo!

Kurir 09.03.2016
Nakon nezapamćenih padavina koje poslednjih dana pogađaju Srbiju, bujice su, nažalost, uprkos apelima vernika, u potpunosti uništile manastir Svetog Arhangela Mihaila, valjevsku Gračanicu. Tužnu sliku svetinje ostavljene da se sama bori sa prirodnom… »

Vesti dana »