Povezane vesti

Čovek koga vole milijarde: Kako je Bata Živojinović postao legenda među Kinezima

Čovek koga vole milijarde: Kako je Bata Živojinović postao legenda među Kinezima

Blic 23.05.2016
Vest o smrti Velimira Bate Živojinovića nije samo udarna u Srbiji i regionu, već je udarna i u Kini, gde se proslava Kineske Nove godine ne može zamisliti bez filma "Valter brani Sarajevo". Godine 1972. "Valter brani Sarajevo" postao je filmski hit… »
Radko Polič za Kurir: Mnogo će mi faliti moj prijatelj! Bata Živojinović je bio lafčina!

Radko Polič za Kurir: Mnogo će mi faliti moj prijatelj! Bata Živojinović je bio lafčina!

Kurir 23.05.2016
Za mene Bata Živojinović, ili kako smo ga zvali Bata Životinja, nije umro. Umrlo je njegovo telo. A njegovo delo ostaje. Ostaje za sva vremena, kaže za Kurir jedan od vodećih slovenačkih i jugoslovenskih glumaca Radko Polič. "Zamislite on je… »
Kinezi su Batu voleli više nego mao cedunga: Nudili mu sve, samo da bude građanin Kine

Kinezi su Batu voleli više nego mao cedunga: Nudili mu sve, samo da bude građanin Kine

Kurir 23.05.2016
Velimir Bata Živojinović, gotovo sigurno, najpopularniji je glumac na svetu i to zahvaljujući filmu "Valter brani Sarajevo", koji je i dan danas popularan u Kini. A kolika je njegova popularnost govori i to što su mu pre nekoliko godina Kinezi nudili… »

Vesti dana »