Povezane vesti

Pao kabinet Tihomira Oreškovića Tanjug

Pao kabinet Tihomira Oreškovića Tanjug

Studio B 16.06.2016
Hrvatski sabor izglasao je danas nepoverenje premijeru Tihomiru Oreškoviću, što definitivno znači pad vlade koju su formirali HD Tomislava Karamarka i Most Bože Petrova. Orešković je u svom obraćanju ustvrdio da je pravi razlog za rušenje… »
Izglasano nepovjerenje Oreškoviću, izvjesni izbori u Hrvatskoj

Izglasano nepovjerenje Oreškoviću, izvjesni izbori u Hrvatskoj

Slobodna Evropa 16.06.2016
Hrvatski sabor je velikom većinom glasova izglasao nepovjerenje premijeru Tihomiru Oreškoviću i Vladi kojoj je on bio na čelu. Most ne ide u dogovore o rekonstrukciji, već traži nove izbore – ujesen. Hrvatska ima tehničku vladu. Sabor je velikom… »
Oreškoviću izglasano nepovjerenje

Oreškoviću izglasano nepovjerenje

Slobodna Evropa 16.06.2016
Sabor Hrvatske je većinom glasova izglasao nepovjerenje predsjedniku Vlade Hrvatske Tihomiru Oreškoviću. Za opoziv premijera glasala su 125 poslanika, 15 ih je bilo protiv, a dva uzdržana. Premijer Hrvatske Tihomir Orešković odbacio je ranije danas… »
Pala hrvatska vlada

Pala hrvatska vlada

Glas Amerike 16.06.2016
Hrvatski Sabor je danas izglasao nepoverenje vladi premijera Tihomira Oreškovića. Od prisutnih poslanika u Saboru koji ima 151 člana, 125 je glasalo za nepoverenje vladi dok je 15 bilo protiv, a dvoje su ostali uzdržani. Predsednica Hrvatske Kolinda… »
Pao kabinet Tihomira Oreškovića! (VIDEO)

Pao kabinet Tihomira Oreškovića! (VIDEO)

Alo 16.06.2016
Hrvatski sabor izglasao je danas nepoverenje premijeru Tihomiru Oreškoviću, što definitivno znači pad vlade koju su formirali HDZ Tomislava Karamarka i Most Bože Petrova. Orešković je u svom obraćanju ustvrdio da je pravi razlog za rušenje… »
Sabor izglasao nepoverenje Oreškoviću, pala Vlada Hrvatske

Sabor izglasao nepoverenje Oreškoviću, pala Vlada Hrvatske

RTV 16.06.2016
ZAGREB - Sabor Hrvatske danas je većinom glasova izglasao nepoverenje predsedniku Vlade Tihomiru Oreškoviću, čime je pala i Vlada. Za opoziv premijera glasalo je 125 pslanika, dva su bila uzdržana, a 15 protiv. Opozivom premijera pala je i cela… »
Izjava Oreškovića nakon pada Vlade

Izjava Oreškovića nakon pada Vlade

Beta video 16.06.2016
ZAGREB - Sabor Hrvatske danas je većinom glasova izglasao nepoverenje predsedniku Vlade Tihomiru Oreškoviću, čime je pala i Vlada. ``Žao mi je, došao sam s najboljim namerama da pomognem domovini``, rekao je Orešković novinarima pošto mu je… »
Pala vlada u Hrvatskoj, Orešković opozvan

Pala vlada u Hrvatskoj, Orešković opozvan

Nedeljnik 16.06.2016
Orešković je rekao da je razlog njegove smene to što je "zbog nacionalnih interesa" radio na rešenju spora Ina-MOL kroz nastavak arbitraže, što "nekima nije odgovaralo" Hrvatska vlada pala je nakon samo nekoliko meseci na vlasti, nakon što je Sabor… »
Orešković nakon smene sa mesta premijera: Malo sam tužan!

Orešković nakon smene sa mesta premijera: Malo sam tužan!

Kurir 16.06.2016
Sad već tehnički premijer hrvatske vlade Tihomir Orešković dao je izjavu novinarima nakon što je Sabor danas odlučio većinom da ga smeni sa ove funkcije, čime je oborena vlada u Hrvatskoj. Orešković je nakon svega rekao da je ipak tužan i da… »
Pala vlada u Hrvatskoj, Orešković opozvan

Pala vlada u Hrvatskoj, Orešković opozvan

Vesti online 16.06.2016
Hrvatski sabor izglasao je u četvrtak, posle samo nekoliko meseci vlasti, nepoverenje premijeru Tihomiru Oreškoviću, što definitivno znači pad vlade koju su formirali HDZ Tomislava Karamarka i Koalicija Most Bože Petrova. Za odluku o iskazivanju… »
Izglasan opoziv premijera Oreškovića

Izglasan opoziv premijera Oreškovića

16.06.2016
Pala vlada. Sabor je u četvrtak izglasao nepoverenje premijeru Hrvatske Tihomiru Oreškoviću, čime je vlada koju su formirali HDZ i Mst definitivno pala. Od 137 zastupnika, za izglasavanje nepoverenja premijeru Oreškoviću bilo je 125 zastupnika, dva… »
Pala vlada u Hrvatskoj: Oreškovića podržalo samo 15 poslanika!

Pala vlada u Hrvatskoj: Oreškovića podržalo samo 15 poslanika!

Pravda 16.06.2016
Tihomir Orešković više nije premijer Hrvatske pošto je na glasanju u Saboru dobio samo 15 glasova podrške. Na predlog HDZ-a čiji ministri nisu prisustvovali raspravi, sa 125 glasova za, 2 suzdržana i 15 glasova protiv izglasano je nepoverenje… »
Pala Hrvatska vlada: Srušen kabinet Tihomira Oreškovića

Pala Hrvatska vlada: Srušen kabinet Tihomira Oreškovića

Telegraf 16.06.2016
- Nije tajna da se moji stavovi oko Ine, LNG-a i energetskog sektora bitno razlikuju od stavova nekih članova vlade i da sam ih čvrsto branio jer sam duboko svestan važnosti koju Ina i energetski sektor imaju za našu ekonomiju i borio sam se se da… »
Pala vlada u Hrvatskoj! Premijeru Oreškoviću izglasano nepoverenje

Pala vlada u Hrvatskoj! Premijeru Oreškoviću izglasano nepoverenje

Srbija danas 16.06.2016
Hrvatski sabor izglasao je danas nepoverenje premijeru Tihomiru Oreškoviću, što definitivno znači pad vlade koju su formirali HD Tomislava Karamarka i Most Bože Petrova. Orešković je u svom obraćanju utvrdio da je pravi razlog za rušenje njegovog… »
Bog čuva Hrvatsku: Karamarkova ostavka konačna odluka, Orešković tvrdi da ga lažno optužuju!

Bog čuva Hrvatsku: Karamarkova ostavka konačna odluka, Orešković tvrdi da ga lažno optužuju!

Telegraf 16.06.2016
On je zahvalio Domoljubnoj koaliciji, okupljenoj oko HDZ-a i Mostu, manjoj članici vladajuće koalicije, koji su ga, kako je rekao, doveli na ovu časnu dužnost, te završio svoje izlaganje sa: "Bog čuva Hrvatsku" Hrvatski premijer Tihomir Orešković… »
Orešković pred saborom: Pravi razlog za rušenje vlade je slučaj ina-mol

Orešković pred saborom: Pravi razlog za rušenje vlade je slučaj ina-mol

Kurir 16.06.2016
Umesto da raspravljamo o dobrim ekonomskim rezultatima, pričamo o mom razrešenju. Sve optužbe protiv mene su lažne, rekao je premier Hrvatske tokom rasprave o zahtevu o njegovom opozivu, koji je podnela najveća partija, HDZ. "Nikada se nije dogodilo… »
Orešković odbacio optužbe

Orešković odbacio optužbe

RTS 16.06.2016
Hrvatski premijer Tihomir Orešković odlučno je u Saboru odbacio sve optužbe iznesene u zahtevu najuticajnije vladajuće HDZ za njegov opoziv, rekavši da su one "lažne i neosnovane", te istakao da je pravi razlog to što se zalagao za nacionalne… »
Orešković: Vlada Hrvatske pada zbog interesa pojedinaca

Orešković: Vlada Hrvatske pada zbog interesa pojedinaca

N1 Info 16.06.2016
Premijer Tihomir Orešković odbacio je u Saboru sve navode iz zahteva vladajuće Hrvatske demokratske zajednice (HDZ) za njegov opoziv i ocenio da su sve optužbe lažne i neosnovane. "Pravi razlog za rušenje Vlade je taj što sam zbog zaštite… »

Vesti dana »