Povezane vesti

Debata kandidata za Genealnog sekretara UN

Debata kandidata za Genealnog sekretara UN

Glas Amerike 13.07.2016
Deset od ukupno 12 kandidata za položaj generalnog sekretara Ujedinjenih nacija učestvovalo je u debati u sedištu UN-a u Njujorku koja je, prvi put u istoriji, prenošena uživo. Time se želelo uneti potpunu transparentonst procesa izbora novog šefa… »
Kerim i Lajčak ostaju u trci za mesto generalnog sekretara UN

Kerim i Lajčak ostaju u trci za mesto generalnog sekretara UN

RTS 13.07.2016
Iako se nisu pojavili na noćašnjoj debati u sedištu UN, Srđan Kerim i Miroslav Lajčak nisu odustali od kandidature za mesto šefa Ujedinjenih nacija. Kerim nije želeo da objašnjava razloge zbog kojih stavove nije sučelio sa ostalih deset… »
Debata u UN, Jeremić zatražio podršku za promene

Debata u UN, Jeremić zatražio podršku za promene

RTS 13.07.2016
Deset od ukupno 12 kandidata za generalnog sekretara UN predstavilo je noćas svoja viđenja budućnosti svetske organizacije u prvoj ikada održanoj debati tokom procesa izbora šefa UN. Svetskoj javnosti predstavila su se i četiri kandidata sa prostora… »
Kakav način vođenja je potreban UN-u i svijetu?

Kakav način vođenja je potreban UN-u i svijetu?

Al Jazeera 13.07.2016
U debati kandidata za generalnog sekretara UN-a, koju prenosi Al Jazeera, govorili Vesna Pusić, Vuk Jeremić, Danilo Tuerk i Igor Lukšić. Deset od dvanaest kandidata za mjesto generalnog sekretara Ujedinjenih naroda pojavilo se na podiju u prvoj debati… »
Jeremić: Imam plan za promene UN (video)

Jeremić: Imam plan za promene UN (video)

Večernje novosti 13.07.2016
U debati kandidata za generalnog sekretara UN u Njujorku, srpski predstavnik Vuk Jeremić je predstavio program od 53 tačke i izjavio da veruje da svetska organizacija treba da se temeljno promeni. Bivši predsedsednik Generalne skupštine UN i… »
Održano sučeljavanje kandidata za glavnog tajnika UN-a; Pusić dobila veliki pljesak

Održano sučeljavanje kandidata za glavnog tajnika UN-a; Pusić dobila veliki pljesak

SEEbiz 13.07.2016
ZAGREB - Debata kandidata za dužnost glavnog tajnika Ujedinjenih naroda, u kojoj je sudjelovala bivša hrvatska ministrica vanjskih i europskih poslova Vesna Pusić i zbog jedne svoje izjave zaradila veliki pljesak, održana je u sjedištu UN-a u New… »
Debata za šefa UN Jeremić: Imam plan za promene u UN i zato sam ovde

Debata za šefa UN Jeremić: Imam plan za promene u UN i zato sam ovde

Pravda 13.07.2016
Bivši predsedavajući Generalne skupštine UN i nekadašnji ministar spoljnih poslova Srbije, Vuk Jeremić, izjavio je u debati kandidata za generalnog sekretara UN da veruje da su svetskoj organizaciji potrebne promene i da on ima plan za to. U prvoj… »
Jeremić: Imam plan za promene u UN

Jeremić: Imam plan za promene u UN

RTV 13.07.2016
NJUJORK - Bivši predsedavajući Generalne skupštine UN i nekadašnji ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić izjavio je u debati kandidata za generalnog sekretara UN, da veruje da su svetskoj organizaciji potrebne promene i da on ima plan za to. U… »

Vesti dana »