Povezane vesti

Protestna nota Crne Gore Hrvatskoj zbog spomenika Barešicu

Protestna nota Crne Gore Hrvatskoj zbog spomenika Barešicu

Novi magazin 01.08.2016
Ministarstvo vanjskih poslova i evropskih integracija Crne Gore uputilo je danas protesnu notu ambasadi Hrvatske u Podgorici, povodom podizanja spomenika Miru Barešiću u Dragama kod Pakoštana, imajući u vidu da je Barešić pravosnažno osuđen za… »
Dvojica ministara tehničke vlade u Hrvatskoj na otkrivanju spomenika Barešiću

Dvojica ministara tehničke vlade u Hrvatskoj na otkrivanju spomenika Barešiću

Blic 01.08.2016
Na otkrivanju spomenika ustaškom teroristi Miru Barešiću koji je 1971. godine ubio jugoslovenskog ambasadora u Švedskoj, u Dragama kod Pakoštana okupile su se brojne ličnosti iz hrvatske politike, među kojima i dvojica ministara iz odlazeće… »
Dva ministra na otvaranju spomenika

Dva ministra na otvaranju spomenika

Danas 01.08.2016
Ceremoniji otkrivanja spomenika Miru Barešiću, koji je 1971. godine u Švedskoj ubio jugoslovenskog ambasadora Vladimira Rolovića, prisustvovala su i dva ministra u tehničkoj Vladi Hrvatske, Zlatko Hasanbegović i Tomo Medved, javlja N1. Na otkrivanju… »
(Video) Potresno svedočenje majke ubijenog ambasadora Rolovića: Lele mene, Vlado, ubiše mi te!

(Video) Potresno svedočenje majke ubijenog ambasadora Rolovića: Lele mene, Vlado, ubiše mi te!

Kurir 01.08.2016
Miro Barešić osuđen je 1971. godine na doživotnu robiju zbog ubistva jugoslovenskog ambasadora u Stokholmu Vladimira Rolovića, a nedavno je dobio spomenik u rodnom mestu Dragama, kod Pakotšana. Podizanje spomenika izazvalo je burne komentare, a na… »
NDH je temelj današnje Hrvatske

NDH je temelj današnje Hrvatske

Kurir 01.08.2016
Podizanje spomenika ustaškom teroristi Miri Barešiću, ubici jugoslovenskog ambasadora Vladimira Rolovića, u rodom mjestu Dragama kod Pakoštana, predstavlja još jedan u nizu dokaza da je zloglasna Nezavisna Država Hrvatska temelj današnje Hrvatske… »
Dačić o dizanju spomenika Barešiću: Hrvatsku vode naslednici ustaša i fašista

Dačić o dizanju spomenika Barešiću: Hrvatsku vode naslednici ustaša i fašista

Kurir 01.08.2016
Licemerje Šef hrvatske diplomatije proziva Beograd za velikosrpsku propagandu, dok u isto vreme Hrvati slave sledbenika ideje NDH i atentatora Miru Barešića. Ivica Dačić: Današnju Hrvatsku vode naslednici ustaša i fašista i naslednici onih koji su… »

Vesti dana »