Povezane vesti

Kapetan Dragan: Branio sam Jugoslaviju i naše more

Kapetan Dragan: Branio sam Jugoslaviju i naše more

Večernje novosti 20.09.2016
Dragan Vasiljković, koji je optužen za ratne zločine u Hrvatskoj, govorio na početku suđenja. Razumem optužnicu, ali se ne osećam krivim. Ja sam žrtva zločina. OVO Jadransko more, koje je sada vaše, bilo je i moje. A zamislite sudija da vama… »
Kapetan Dragan: Apsolutno se ne osećam krivim

Kapetan Dragan: Apsolutno se ne osećam krivim

Dnevnik 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao Kapetan Dragan, izjasnio se da se apsolutno ne oseća krivim za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata, za šta ga optužuje Županijski sud u Splitu.Suđenje će biti nastavljeno 18, 19… »
Suđenje kapetanu draganu: "Voleo sam Jugoslaviju, Jadransko more bilo je i moje"

Suđenje kapetanu draganu: "Voleo sam Jugoslaviju, Jadransko more bilo je i moje"

Blic 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznat kao kapetan Dragan izjasnio se jutros na sudu u Splitu da se ne oseća krivim za ratni zločin nad hrvatskim vojnicima i civilima. Suđenje je počelo u Županijskom sudu u Splitu čitanjem optužnice, a postupak prate brojne… »
Kapetan Dragan: Voleo sam Jugoslaviju

Kapetan Dragan: Voleo sam Jugoslaviju

Politika 20.09.2016
Uz velike mere obezbeđenja i ogromno interesovanje domaćih i stranih medija, u velikoj sudnici splitskog Županijskog suda je počelo suđenje Draganu Vasiljkoviću, poznatijem kao Kapetan Dragan koji je odbacio optužbe za ratne zločine nad hrvatskim… »
Vasiljković: Nisam agresor ni ratni zločinac

Vasiljković: Nisam agresor ni ratni zločinac

Al Jazeera 20.09.2016
Na Županijskom sudu u Splitu počelo je suđenje Draganu Vasiljkoviću, poznatijem kao Kapetan Dragan. Optužen je za ratne zločine počinjene na području Knina, Benkovca i Gline 1991. i '93. godine. Vasiljković je nakon rata otišao u Australiju i… »
Vasiljković negira optužbe, kaže da je branio Jugoslaviju

Vasiljković negira optužbe, kaže da je branio Jugoslaviju

Novi magazin 20.09.2016
Jedan od vođa srpskih paravojnih formacija tokom rata u Hrvatskoj Dragan Vasiljković, poznat kao kapetan Dragan, izjavio je danas na sudu u Splitu da nema veze s ratnim zločinom i ocenio da je ceo slučaj protiv njega montiran, a optužnica "komična i… »
Kapetan Dragan: Nisam kriv, obranio sam moju Jugoslaviju

Kapetan Dragan: Nisam kriv, obranio sam moju Jugoslaviju

Danas 20.09.2016
Uz velike mere obezbeđenja i veliki interes domaćih i stranih medija danas je počelo dugoočekivano suđenje Draganu Vasiljkoviću poznatijem kao kapetan Dragan. Vasiljković je odbacio krivicu za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima… »
Kapetan Dragan: Nisam kriv za ratne zločine, zločin prema meni traje 10 godina!

Kapetan Dragan: Nisam kriv za ratne zločine, zločin prema meni traje 10 godina!

Pravda 20.09.2016
SPLIT - Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan izjasnio se danas da se apsolutno ne oseća krivim za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata, za šta ga optužuje Županijski sud u Splitu. Suđenje će biti… »
Počinje suđenje: Kapetanu Draganu preti 20 godina robije

Počinje suđenje: Kapetanu Draganu preti 20 godina robije

Kurir 20.09.2016
Tužioci su predložili ispitivanje 50 svedoka, među njima i žene nemačkog novinara Egona Skotlanda, koji je poginuo 1991. na ulazu u Glinu. U Županijskim sudom u Splitu danas počinje suđenje Draganu Vasiljkoviću, poznatom kao Kapetan Dragan, zbog… »

Vesti dana »