Povezane vesti

Počelo suđenje kapetanu Draganu

Počelo suđenje kapetanu Draganu

RTS 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan izjasnio se da se apsolutno ne oseća krivim za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata, za šta mu sudi Županijski sud u Splitu. Nakon 20-minutnog čitanja optužnice… »
U toku je suđenje kapetanu Draganu: "Apsolutno se ne osećam krivim" (foto)

U toku je suđenje kapetanu Draganu: "Apsolutno se ne osećam krivim" (foto)

Telegraf 20.09.2016
Prema optužnici Hrvatske, Vasiljković je odgovoran za zločine počinjene sredinom 1991. u zatvoru na kninskoj tvrđavi te u februaru 1993. u Bruškoj kod Benkovca. Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan izjasnio se danas da se apsolutno ne… »
Kapetan Dragan u hrvatskom sudu: Branio sam Jugoslaviju

Kapetan Dragan u hrvatskom sudu: Branio sam Jugoslaviju

Newsweek 20.09.2016
"Branio sam svoju domovinu Jugoslaviju koju sam puno voleo. Agresiju na Jugoslaviju su napravili domaći izdajnici i strani plaćenici"; kaže Dražan Vasiljković. Jedan od vodja srpskih paravojnih formacija tokom rata u Hrvatskoj , poznat kao kapetan… »
Kapetan Dragan pred hrvatskim sudom: "Ovo more koje zovete vašim, to je bilo moje more"

Kapetan Dragan pred hrvatskim sudom: "Ovo more koje zovete vašim, to je bilo moje more"

Telegraf 20.09.2016
U svom obraćanju Sudu, Vasiljković je rekao da je u zatvoru proveo 11 godina bez dokaza i bez presude. Optužnicu protiv njega nazvao je komičnom, bezočnom i bezobraznom. Draganu Vasiljkoviću suđenje će biti nastavljeno 18, 19. i 20. oktobra… »
Kapetan Dragan: Nisam agresor, čuvao sam Jugoslaviju!

Kapetan Dragan: Nisam agresor, čuvao sam Jugoslaviju!

Alo 20.09.2016
Na splitskom Županijskom sudu danas je počelo suđenje za ratni zločin Draganu Vasiljkoviću, poznatijem kao kapetan Dragan, a mere bezbednosti podignute su na najviši nivo. Svedoke iz Srbije u sudnicu sprovode kroz podzemne tunele. Vasiljković se… »
Vasiljković: Sebe doživljavam kao branioca Jugoslavije

Vasiljković: Sebe doživljavam kao branioca Jugoslavije

N1 Info 20.09.2016
Uz velike mere bezbednosti i ogromno interesovanje domaćih i stranih medija u velikoj sudnici splitskog Županijskog suda počelo je suđenje Draganu Vasiljkoviću poznatijem kao kapetan Dragan koji je, na samom početku, odbacio krivicu za ratne… »
"Kep" na sudu: Ja sam "branitelj" moje domovine!

"Kep" na sudu: Ja sam "branitelj" moje domovine!

Mondo 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznat kao kapetan Dragan, izjasnio se jutros na sudu u Splitu da se ne oseća krivim za ratni zločin nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata. Foto: Anadolija/ Stipe Mayiç Suđenje je počelo u Županijskom sudu u… »
Čuvaju ga kao Eskobara, svedoke dovode podzemnim tunelima!

Čuvaju ga kao Eskobara, svedoke dovode podzemnim tunelima!

Vesti online 20.09.2016
Pred splitskim Županijskim sudom u utorak je počelo suđenje za ratni zločin Draganu Vasiljkoviću, poznatijem kao kapetan Dragan, a mere bezbednosti podignute su na najviši nivo. Svedoke iz Srbije u sudnicu sprovode kroz podzemne tunele. Vasiljković… »
Kapetan Dragan: Nisam kriv

Kapetan Dragan: Nisam kriv

Vesti online 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan, odbacio je u utorak pred Županijskim sudom u Splitu krivicu za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom građanskog rata 1991. i 1993. godine. Posle dvadesetominutnog čitanja optužnice… »
Počelo suđenje kapetanu draganu: Apsolutno se ne osećam krivim za ratne zločine

Počelo suđenje kapetanu draganu: Apsolutno se ne osećam krivim za ratne zločine

Kurir 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan izjasnio se danas da se apsolutno ne oseća krivim za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata, za šta ga optužuje Županijski sud u Splitu. Nakon 20-minutnog čitanja… »
Počelo suđenje kapetanu draganu: Razumem optužnicu, ne osećam se krivim ni za jednu optužbu!

Počelo suđenje kapetanu draganu: Razumem optužnicu, ne osećam se krivim ni za jednu optužbu!

Srbija danas 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan, odbacio je krivicu za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima. Posle dvadesetominutnog čitanja optužnice Vasiljković je rekao da razume optužnicu, ali i da se ne oseća krivim ni za jednu… »
Kapetan Dragan se „apsolutno ne oseća krivim“ Tanjug

Kapetan Dragan se „apsolutno ne oseća krivim“ Tanjug

Studio B 20.09.2016
Dragan Vasiljković, poznatiji kao kapetan Dragan izjasnio se danas da se apsolutno ne oseća krivim za ratne zločine nad hrvatskim vojnicima i civilima tokom proteklog rata, za šta ga optužuje Županijski sud u Splitu. Nakon 20-minutnog čitanja… »
Preti mu 20 godina robije: Kapetanu Draganu danas počinje suđenje u Splitu!

Preti mu 20 godina robije: Kapetanu Draganu danas počinje suđenje u Splitu!

Telegraf 20.09.2016
U Županijskim sudom u Splitu danas počinje suđenje Draganu Vasiljkoviću, poznatom kao Kapetan Dragan, zbog navodnog ratnog zločina protiv civila i ratnih zarobljenika tokom rata u Hrvatskoj. U Županijskim sudom u Splitu danas počinje suđenje… »
Počinje suđenje Kapetanu Draganu: U sudnici kao i na bojnom polju - pobediće Hrvate!

Počinje suđenje Kapetanu Draganu: U sudnici kao i na bojnom polju - pobediće Hrvate!

Srbija danas 20.09.2016
Danas u Županijskom sudu u Splitu počinje suđenje Kapetanu Draganu. Suđenje Draganu Vasiljkoviću, poznatijem kao Kapetan Dragan, za navodne ratne zločine počinjene tokom 1991. i 1993. godine počinju danas u Županijskom sudu u Splitu. Posle skoro… »

Vesti dana »