Milion evra za informaciju: Vlada Crne Gore daje nagradu za pomoć u rasvetljavnaju ubistva urednika lista "Dan"
Blic 01.07.2016 | Beta
![Milion evra za informaciju: Vlada Crne Gore daje nagradu za pomoć u rasvetljavnaju ubistva urednika lista "Dan"](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Vlada Crne Gora raspisaće nagradu od milion evra za informacije koje bi pomogle u rasvetljavanju ubistva urednika podgoričkog lista "Dan" Duška Jovanovića.
Vlada Crne Gore je na jučerašnjoj sednici donela Odluku o objavljivanju javne nagrade od milion evra za obaveštenje koje bi dovela do otkrivanja i procesuiranja pred nadležnim sudom izvršioca, odnosno naručioca ubistva. Premijer Milo Đukanović saopštio je da Vlada Crne Gore, ne računajući porodicu ubijenog vlasnika "Dana", ima "najveći interes" da se rasvetli to ubistvo, preneo je Vladin biro za odnose s javnošću. “Odlukom je predviđeno