Apel vozača: GSP-a : "Bitinije je da se plati karta, a ne da li će zaposleni da dobije batine"
Blic 09.10.2016 | Nemanja Jovanović
![Apel vozača: GSP-a : "Bitinije je da se plati karta, a ne da li će zaposleni da dobije batine"](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Povodom jučerašnjeg napada putnika na vozača autobusa na liniji 31 oglasio se i Beogradski sindikat GSP-a apelujući na Sekreterijat za saobraćaj, Komunalnu policiju i rukovodstvo GSP-a da preduzmu bolje mere zaštite zaposlenih.
- Odlukom o javnom linijskom saobraćaju utvrđene su obaveze putnika tako da im je prevashodno zabranjeno da se voze bez karte, a tek potom da razbijaju vozilo i udaraju vozača - navodi se u saopštenju Beogradskog sindikata GSP-a. Čak i kad do takvih slučajeva i dođe zakonom vozači su obavezani da se prema napadačima ophode sa pažnjom i predusetljivošću, tvrde iz sindikata. Pored toga, Odluka u kaznenim odredbama ovakve slučajeve ne sankcioniše