Vučić i Rama: Veliko zalaganje Angele Merkel za region
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da bi odlazak Angele Merkel s vlasti u Nemačkoj, bilo loše za region jer je ona uložila ogromne napore da se reše problemi u regionu.
Vučić je na 6. Beogradskom bezbednosnom forumu na pitanje moderatora panela odgovorio da danas može bez problema da razgovara i rešava različita pitanja, npr. sa Edijem Ramom, ali se zapitao šta bi bilo kada bi došlo do problema u regionu.
"Ako bi bilo problema u regionu, ko bi zvao telefonom ili rekao: Vučiću, potrebno je da se uradi to i to, i ko bi tako zvao i druge strane", zapitao se Vučić.
On je kazao da poštuje i druge evropske lidere ali da oni nisu imali toliko interesovanje da rešavaju probleme u regionu.
Vučić je istakao i ključnu ulogu koju je nemačka kancelarka odigrala kada su stotine hiljada migranata krenule da prolaze kroz region a zemlje susedi Srbije da uvode različite mere.
Premijer Albanije Edi Rama rekao je da se "ne takmiči za srce Angele Merkel" ali da se slaže da je njena uloga značajna i da misli da će i dalje biti nemačka kancelarka.
(Beta, 13.10.2016)