Isplivali novi dokazi o hitlerovoj smrti: Nije se ubio, pobegao je tajnim prolazom i odleteo dalje
Kurir 16.01.2017
![Isplivali novi dokazi o hitlerovoj smrti: Nije se ubio, pobegao je tajnim prolazom i odleteo dalje](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Bezbednosni stručnjaci istraživali su mogućnost da je Adolf Hitler mogao da pobegne nepovređen iz svog berlinskog bunkera i da se skloni u Južnu Ameriku.
Iako je poznato da je nacistički lider zvanično počinio samoubistvo nakon što su saveznici srušili njegovo "carstvo", nova obaveštajna dokumenta ukazuju da se to možda i nije desilo. Umesto da završi svoj život u svom utvrđenom berlinskom bunkeru, postoje tvrdnje da je vođa nemačkog Trećeg rajha možda lažirao sopstvenu smrt kako bi izbegao pravdu. Dejli mejl piše da su obaveštajni stručnjaci "prečešljali" preko 14.000 otkrivenih dokumenata koji