Čeka ih krivična prijava: Lopovi ukrali, pa vratili labuda na jezero kod Čačka!
Kurir 02.02.2017
![Čeka ih krivična prijava: Lopovi ukrali, pa vratili labuda na jezero kod Čačka!](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
ČAČAK - Turistička organizacija Čačka će podneti krivičnu prijavu protiv onih koji su proteklog vikenda ukrali labuda sa jezera u Međuvršju.
Labud koji već nekoliko meseci u paru boravi na ovom mestu je vraćen početkom nedelje, ali tek kada se na društvenim mrežama pojavila fotografija automobila snimljenog u okolini Čačka, u čijem prtljažniku je primećena ova ptica. "Labudovi su bili laka meta jer su im potkresana krila, pa ne mogu da lete. U međuvremenu, nestala ptica se na neobičan način ponovo pojavila na jezeru. Inače, radi se o odraslom primerku "grpca" koji je zaštićena vrsta