Dovode ih u vezu sa terorizmom: Hapšenja u Sarajevu i Gacku, pronađena veća količina oružja
Blic 30.08.2017 | E. B.
![Dovode ih u vezu sa terorizmom: Hapšenja u Sarajevu i Gacku, pronađena veća količina oružja](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu BiH (Sipa) pretresli su danas stambeni objekat na području Sarajeva zbog sumnje u umešanost u terorizam i uhapsili jedno lice, a u Gackom je kod uhapšenog pripadnika vehabijskog pokreta policija otkrila veću količinu oružja.
Akcija na području Sarajeva je izvršena radi pronalaska i privremenog oduzimanja predmeta koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku. Iz Sipe je saopšteno da je osoba privedena u službene prostorije radi kriminalističke obrade, nakon čega će se, shodno uputstvima tužioca, odlučiti o daljem statusu. Kako javlja Faktor.ba, u kući koju pretresaju pripadnici Sipe stanuje 23-ogodišnji Jasmin Hadžić, za kojeg komšije tvrde da je primeran mladić