Španska vlada traži od predsednika Katalonije prekine referendum: Ako ne okonča ovu farsu, Pudždemon će biti odgovoran za sve!
Kurir 01.10.2017
![Španska vlada traži od predsednika Katalonije prekine referendum: Ako ne okonča ovu farsu, Pudždemon će biti odgovoran za…](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Španska vlada zatražila je danas od katalonskog predsednika Karlesa Pudždemona da prekine referendum o nezavisnosti Katalonije čije održavanje pokušavaju spreče nacionalne bezbednosne snage. "Pudždemon i njegov tim su jedini odgovorni za sve što se dešava danas i za sve što može da se desi ako ne okončaju ovu farsu", rekao je predstavnik španske vlade za Kataloniju Enrik Miljo, prenosi AFP. On je istovremeno konstatovao da bezbednosne snage