Stop za cisterne sa opasnim materijama: Ukida se pruga oko Kalemegdana, evo do kada će vozovi saobraćati tuda
Blic 07.11.2017 | Mateja Beljan
![Stop za cisterne sa opasnim materijama: Ukida se pruga oko Kalemegdana, evo do kada će vozovi saobraćati tuda](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Od 30. juna 2018. godine više neće postojati železnička pruga oko Kalemegdana, najvaljuju u "Infrastrukturi železnica Srbije".
Time će se ispuniti obećanje nadležnih da će pruga naredne godine biti u potpunosti ukinuta, a s njom i najveća prepreka spuštanju Beograda na reke. Otkad je prestonica spojena železnicom sa Pančevom, ova pruga prolazi uz obalu Save, pored Pristaništa, tunelom kroz samu Beton halu, potom pored Kule Nebojše i dalje kroz Dorćol koji je fizički podelila na dva dela. Preživela je i početak gradnje "Beograda na vodi" gde je šetači sada prelaze poput