Zbog njega narodnoj poslanici prete smrću: U Britaniji je bio osuđivan, u Mađarsku ne sme da uđe, a u Srbiji je bio gost Miše Vacića
Blic 07.12.2017 | Nataša Latković
![Zbog njega narodnoj poslanici prete smrću: U Britaniji je bio osuđivan, u Mađarsku ne sme da uđe, a u Srbiji je bio gost…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Džim Doson, poznati britanski ultradesničar, bio je gost Miše Vacića u Kancelariji za KiM u Vladi Srbije. Kako saznaje "Blic", on je u prostorijama ove Vladine institucije koje se nalaze u Palati Srbija bio sredinom januara ove godine.
U Velikoj Britaniji je bio hapšen, osuđivan zbog kršenja mira i posedovanja oružja, u Mađarskoj mu je zabranjivan ulaz, a u Srbiji je bio u najvažnijoj državnoj instituciji. Naime, Džima Dosona, ekstremnog desničara iz Škotske, u prostorije Vladine Kancelarije za Kosovo uveo je Vacić, srpski ultradesničar, koji je ekoliko meseci bio angažovan i u ovoj državnoj instituciji. "Blic" je kontaktirao Kancelariju za KiM sa pitanjem kako je moguće da je