Arhiva » Vesti » Večernje novosti 08.12.2017

Video kraj: Crvena zvezda-Keln 1:0

Srpski tim je pred punim tribinama stadiona „Rajko Mitić“ savladao nemačkog predstavnika i tako obezbedio prolazak u narednu fazu takmičenja

Večernje novosti petak, 8. decembar 2017.  |  Novosti online

Zvezdino evropsko proleće! Pred punim stadionom „Rajko Mitić“ su crveno-beli savladali Keln i obezbedili plasman u narednu fazu Lige Evrope (1:0).

Gol je postigao Slavoljub Srnić u 22. minutu posle sjajnog dodavanja Milana Rodića. Ovim rezultatom su ujedno ispisali istoriju, jer su postali prvi tim koji je od prvog kola kvalifikacija uspeo da prođe u nokaut fazu.

Izabranici Vladana Milojevića su tako prošli sa druge pozicije u grupi „H“, odmah ispod Arsenala koji je u Londonu ubedljivo savladao Bate (6:0).

Srbija će tako na žrebu imati dva predstavnika, pošto je Partizan ranije izborio prolaz.

DRUGO POLUVREME:

Počelo je drugo poluvreme, navijači Kelna su već na startu upotrebili pirotehnička sredstva. Glupost Srnića za žuti karton. Daleko od gola, na protivničkoj polovini, praktično "grli" Rauša, škotski sudija se odmah uhvatio "za džep".

Arsenal u Londonu rešava pitanje pobednika i tako ostavlja Bate bez nade. Korner za Zvezdu, bez opasnosti. Šansa za Keln u 54. minutu, Osako je ostao sam kod prijema, Le Talek je uspeo da mu priđe, ali je Japanac pronašao prostor, srećom šutnuo je pored gola.

Kontra Zvezde, prespor pas Srnića, Keln otklanja opasnost. Krstičić se izborio za aut, ai Kanga loše prima loptu. Sorensen i Boaći se bore za loptu, a napadač crveno-belih dobija aplauz sa tribina kao nagradu. Ričmond potom pada u napadu, traži prekršaj, ne dobija ga.

Prepustili su u ovim momentima crveno-beli posed gostima. Svih 11 igrača je na polovini srpskog tima. Pokušava publika to da promeni pesmom sa tribina. Žirasi u 63. minutu dobija dobru loptu, šutira, Borjan hvata. Savić potom izbacuje loptu u aut i sprečava novu šansu.

Milojević pravi prvu promenu, umesto Jovičića u 64. minutu ulazi Pešić. Na drugoj strani je Klunter zamenio Olkovskog. Prvi kontakt sa loptom Pešića, Jojić ga faulira i dobija žuti karton, dok ga navijači "pozdravljaju" ne baš primerenim rečima.

Sorensen dobija žuti karton, Let Talek ostaje da leži na zemlji, ali posle kratkog predaha ustaje i nastavlja meč. Druga promena Rutenbeka u 71. minutu, umesto Klemensa ulazi Uahim.

Leman faulira Kangu i dobija žuti karton, Stojković potom pada, sudija pokazuje da nema faula, već da je aut. Zvezdin bek potom centrira i uspeva da izbori korner. Krstičić ubacuje loptu u peterac, ali niko ne uspeva da je skrene ka golu.

Oštar start Rodića, Olkovski uspeva da iznudi korner, Keln pokušava, lopta završava pored gola. Pokušavaju i jedni i drugi, bez ozbiljnijih šansi. Druga promena Milojevića, umesto strelca gola Srnića ulazi Gobeljić. Kanga i Boaći su faulirani, igrači Zvezde traže drugi žuti karotn za Lemana, ali sudija ne isključuje kapitena Kelna.

Stojković se ubacuje, šalje loptu na drugu stranu, povratni pas Kange, šut Boaćija pravo u golmana Horna. Nova prilika u 84. minutu, ali je Boaći u ofsajdu. Navijači Kelna bacaju baklje ka južnoj tribini gde su pristalice Zvezde i pokušavaju da ih isprovociraju. Reakcija publiek je bila drugačija, poruka za goste u 85. minutu je bila jasna "Aufiderzen" (u prevodu na srpski zbogom).

Kanga ne uspeva da šutira iz dobre pozicije, potom odlično ubacivanje Boaćija, golman Horn izlazi na vreme i sprečava veliku šansu. Poslednju promenu Milojević pravi u 89. minutu, Račić ulazi umesto Kange. Boaći "vuče" konru, ne uspeva da pronađe Pešića.

Gosti preskaču sredinu terena, šalju duge lopte u kazneni prostor i ostavljaju prostor za kontre. Gobeljić greši, Stojković uklizava, sudija pokazuje da je lopta za nemački tim. Igraće se još pet minuta.

Boaći propušta najbolju šansu meču, ostaje potpuno sam pred golom, mogao je da bira gde će da pošalje loptu, umesto toga je završila pored gola. Keln potom pokušava, loš šut.

Igrači Kelna su bili u nedozvoljenoj poziciji, Pešić pametno čuva loptu i "krade" vreme". Kraj - Zvezda je pobedila i obezbedila proleće u Evropi!

PRVO POLUVREME:

SASTAVI:

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Rodić - Donald, Jovičić - Srnić, Kanga, Krstičić - Boaći.

Keln: T. Horn - Olkovski, Sorensen, J. Horn, Rauš - Ozkan, Leman, Jojić - Klemens, Osako, Žirasi.

Sjajna koreografija navijača pred početak meča. Kombinuju Stojković i Srnić, Horn sprečava opasnost. Prvu priliku imali su gosti u devetom minutu. Le Talek je izbacio loptu u korner. Zanimljiva odluka sudije Medena. Rauš je izveo korner brzo i dodao do saigrača, prošlo je sigurno desetak sekundi i tek onda je arbitar prekinuo i pokazao da se ponovo izvede.

Novi centaršut, Borjan izbacuje u još jedna korner, posle čega Krstičić blokira centaršut za treći uzastopni korner Kelna. Donald izbacuje. Nesigurna igra defanzivaca Zvezde, još jedan korner. Jojić šalje odličnu loptu, Sorensen šutira pravo u Borjana.

Nova prilika za goste, dobar dupli pas, Jojić ostaje sam, šutira pravo u Borjana. Velika opomena za crveno-bele. Korner za Zvezdu, Kanga centrira, Le Talek šalje loptu pored gola.

Savić ostaje na travi posle jednog duela, ali brzo ustaje. Žirasi je potom bio u ofsajdu.

GOOOOOOOL (22. MINUT) - Zvezda vodi. Sjajna akcija crveno-belih, Rodić šalje odličnu loptu u peterac, a Slavoljub preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Veliko slavlje na tribinama i upaljene baklje. Duga lopta ka Boaćiju, golman Horn izlazi na vreme. Koner za Keln ,velika gužva, uspevaju crveno-beli da izbace loptu. Dobra vest iz Londona, Arsenal je poveo protiv Bate-a, Debiši je strelac.

Dug pas za Boaćija, uspeva da zadrži loptu, dodaje do Kange, golman bez mnogo problema interveniše. Oštar start Savića nad Osakom, dobija žuti karton.

Milojević zove Kangu i daje mu instrukcije. Rodić odlično utrčava, Olkovski izbacuje loptu. Bez opasnosti posle kornera. Jojić potom dobija novu priliku u 34. minutu, odlična odbrana.

Ponovo pokušava Jojić, Savić blokira njegov udarac. Boaći se ubacuje, ali linijski sudija pokazuje da je ofsajd.

Na poluvremenu Zvezda ima gol prednosti, dok u Londonu Arsenal vodi sa 3:0.