Zrenjanin: Evropski turnir Specijalne olimpijade u odbojci
RTS 08.06.2018

Zrenjanin je domaćin evropskog turnira Specijalne olimpijade u inkluzivnoj odbojci. Specijalna olimpijada u svetu obeležava pedesetu godišnjicu postojanja, dok se u Srbiji takmičenja organizuju poslednjih šesnaest godina.
Na ovom Evropskom turniru u Zrenjaninu učestvuje oko 140 tamičara iz deset zemalja, a cilj ovog sportskog takmičenja nije osvojanje medalja već postizanje jednakosti u društvu. "Volonteri su uvek vrlo značajni. Priključilo se trideset volontera", ističe Igor Kekenj, "rade i svaka ekipa ima po dva volontera i još neke koji pomažu oko ostalih stvari. Za sada je atmosfera odlična." "Ovo nije naš prvi boravak u Srbiji i utisci su izvanredni", kaže









![Od improvizacije na paklici cigareta do filmske magije: kako je Letnja pozornica postala srce Filmskih susreta u Nišu [VIDEO]](https://nstatic.net/975/41098975kfjbzd.jpg)


