Раст кинеског БДП-а успорио на 6,7%
Где инвестирати 16.07.2018 | ГдеИнвестирати/Хина

Кинеска економија је порасла у другом тромесечју 6,7 посто у односу на исто лањско раздобље, што је спорији раст у поређењу са 6,8 посто у прошлом тромесечју, показали су у понедељак објављани подаци кинеског завода за статистику.
Успоравање раста кинеског бруто домаћег производа (БДП), које траје већ неко време, у складу је с проценама аналитичара, а подаци долазе у раздобљу када се тамошња влада бори са сузбијањем растућих дугова и када трговинске напетости са САД-ом ескалирају. САД је прошле недеље подигао уделе у трговинском рату, најављујући додатне царине на још 200 милијарди долара вредне кинеске производе. “Раст БДП-а се ублажио… због слабије глобалне



![[АНАЛИЗА] Извештај Дасоа за 2025. годину: Минимално премашен план испорука Рафала, спотери ипак приметили више авиона](https://nstatic.net/015/41179015cetqvh.jpg)




