Кинески писац осуђен на смрт због масакра који је починио пре 23 године: Свој монструозни злочин описао у роману, али један детаљ га је одао! (видео)
Курир 03.08.2018

Награђивани кинески писац Лију Јонгбијао осуђен је на смрт због убистава које је починио крајем новембра 1995. године. Јонгбијао је тада заједно са својим пријатељем кренуо у пљачку једног хостела у Хузхоу на истоку земље, али све се отргло контроли и завршило масакром.
Они су најприје убили једног госта код ког су пронашли само долар и по, а затим су у потрази за још новца кренули у крвави поход. Уубили су власника хостела код кога нису пронашли довољно новца па су упали у стан власникове жене и убили њу и њиховог унука (13) који се затекао код бабе и деде. Полиција годинама тапкала у месту и није могла да реши случај због недостатка сигурносних камера и евиденције гостију, међутим помогле су им две кључне