Hrvatski antifašisti ogorčeni zbog skandala na HRT! Oni promovišu ustaštvo! Ustaški logor za srpsku decu Jastrebarsko prozvali Domom za ratnu siročad, a partizane oslobodioce - napadačima! (video)
Kurir 20.09.2018
![Hrvatski antifašisti ogorčeni zbog skandala na HRT! Oni promovišu ustaštvo! Ustaški logor za srpsku decu Jastrebarsko…](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Hrvatska radio-televizija je 25. avgusta na svom teletekstu proglasila ustaški koncentracioni logor za srpsku decu Dečjim domom za ratnu siročad, a partizansko oslobađanje ustaškog koncentracijskog logora prozvala partizanskim napadom na decu!
Tim su se povodom oglasili iz Saveza antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske (SABA RH) poslavši dva saopštenja, koja prenosimo u originalu i celosti: HRT-ovog saopštenja proizlazi da su partizani napali decu?! "Sramota je što se HRT u svom teletekstu od 25. kolovoza 2018. godine ispričava Hrvatskom žrtvoslovnom društvu za objavljivanje istine o dječjem ustaškom logoru u Jastrebarskom. Istine radi, valja HRT podsjetiti da je nakon