Katastrofalni uragan "Majkl" pogodio Floridu
Glas Amerike 10.10.2018

Uragan "Majkl", koga meteorolozi definišu kao "potencijalno katastrofalnu oluju" pogodio je Floridu u blizini Meksiko Biča. Uragan je kategorije četiri, sa brzinom vetra od 250 kilometara na čas i preti da bude najjača oluja koja je pogodila taj region. Predviđa se da će uragan nakon Floride pogoditi i delove Alabame i Džordžije u četvrtak. Obilna kiša najavljena je i u Severnoj i Južnoj Karolini i Virdžiniji. Pre nego što je udario na SAD,







![[DUBAI AIRSHOW 2025] Udes borbenog aviona Težas i napetost između Indije i Pakistana koja nije pomogla](https://nstatic.net/712/40921712xjjdql.jpg)
![[DUBAI AIRSHOW 2025] Udes indijskog borbenog aviona Težas i napetost između Indije i Pakistana koja nije pomogla](https://nstatic.net/632/40921632kvyiky.jpg)



