Kosovski zvaničnici negiraju da će vojska Kosova biti formirana 28. novembra
Prvo čovek Kosovskih bezbednosnih snaga general-potpukovnik Rahman Rama negirao je da će Kosovo formirati vojsku 28. novembra, kako je to nagovestio predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Kako prenosi portal Kossev, pozivajući se na Indeksonline, Rama je rekao da se tek očekuje da se potrebna procedura prvo završi u Skupštini Kosova.
"Video sam tu izjavu, ali kao predstavnik institucije nemam nijednu informaciju o tome kada će do toga doći, to je pitanje za Skupštinu. Dakle, verujem da u samoj Skupštini znaju više. Mi smo samo ti koji su radili na izradi zakona, dok odluke donosi neko drugi", rekao je Rama.
Rama je rekao da formiranje kosovske vojske nije pitanje datuma.
Zamenik ministra Kosovskih snaga bezbednosti Agim Čeku takođe je rekao da ta odluka zavisi od parlamenta i da ona nije vezana za bilo koji datum.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u utorak da ima saznanja da će vojska Kosova biti formirana 28. novembra, kada se obeležava Dan albanske zastave.
(Beta, 31.10.2018)